Autor Zpráva
Guard
Profil *
Ahoj chtěl bych se naučit pracovat s populárnějšími redakčními systémy než je MNews. Nevím ale s jakým začít. Proto se ptám vás zkušenějších jaký z těchto tří si vybrat. Ještě popíšu svoji situaci.

Mám zkušenosti pouze s MNews a jsem jsem zvyklí tvořit stylem, vytvoření webové stránky a až pak implementuji redakční systém. Preferuji hlavně jednoduchost a rychlost. Další důležitou informací je že neumím PHP. Proto bych potřeboval vybrat jeden z těchto tří RS který je jednoduchý jak pro tvorbu tak pro správu.

Předem děkuji za čas. Budu rád za každou informaci nebo odkaz.
Guard
Profil *
Tak alespoň jestli neznáte redakční systémy které se do stránek implementují stejným způsobem jako v MNews. (Do stránky se vkládají jednoduché php scripty které program vygeneruje zvlášť pro menu obsah a podobně...).
Stano
Profil
ak sa chceš len naučiť robiť s dakym RS tak je jedno s ktorým začneš. radené od najjednoduchšieho to je takto: WP, Joomla, Drupal. Ak chceš ten RS na niečo konkrétne tak sa rozhoduje podľa toho načo to chceš. Ale v podstate so všetkými dokážeš spraviť čokoľvek. Problém nikdy nebýva v RS ale vtom že ľudia si do nich doinštalujú 30 pluginov.

Predpokladám že všetky tri pracujú tak že do html vkladáš malé php scripty, resp iba dake kľúčové slová (vo wordpresse to je php v ostatných neviem).

ak len začínaš a chceš sa zoznámiť s rôznymi RS tak si pozri http://php.opensourcecms.com/

ale bez znalosti php to budeš mať ťažké lebo budeš odkázaný len nato čo už niekto naprogramoval.
H13
Profil
Nejjednodušší je si prostě vyzkoušet jak pracují a ten kterej ti sedne nejvíc, pak prostě prozkoumat - zjistit, jestli pro něj existují doplňky, který budeš potřebovat.

Takže buď si je nainstaluješ na localhostu (doporučuji) nebo je vyzkoušíš rovnou na stránkách jejich "výrobců" ... Myslím, že všechny tři tebou jmenovaný mají online demo
TT
Profil *
Být tebou tak bych šel do WP a začal bych se učit PHP, jak ho pochopíš, třeba tě začne bavit tak jako mě. Potom pokud budeš chtít složitější projekty můžeš se rozhodnout zda půjdeš do Joomly nebo Drupalu, já jsem osobně pro Joomlu (hezké templaty, spousta rozšíření, velká komunita), ale je to věc názoru a předmětem nekonečných sporů :D.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0