Autor Zpráva
bl
Profil *
Ahoj,

asi dost zásadní PageRank problém. Starý web byl statický, měl adresáře, ve kterém byl index.html a podobně, teď je vše na wordpresu, který má stejného jména stránky a pro přesměrování nelze udělat to co jsem plánoval, dat jednoduše redirekt v htaccess. Ten nejede tak či tak, už jen vytvoření prázdného adresáře na webu vyvolá při pokusu o přístup na web dané stránky (zkrz WP, který má ty cesty jen interně mapované, nepotřebuje je mít fyzicky vytvořené v rootu) okamžitě accees denied a podobně. Jen když se nahraje i prazdny index.html tady, tak se zobrazí prázdná stránka. DirectoryIndex nefunguje a i s .PHP na prvním místě asi hledá pořád to html (v adresáři fyzicky ale není PHP, opět to má jen WP interně - že by tady byla zrada?)

Nelze ani přesměrovat META TAGEM refresh pochopitelně, navíc ten ani nechci, prý nepřevádí PR.

Kopiruju jeden z řádku v htaccess co mi hned blokl web:
Redirect 301 /index.htm www.WEB.de/index.php
Redirect 301 /kosten/kosten_text.htm www.WEB.de/kosten/index.php

(mám to vubec správně? páč WEB/kosten/index.php funguje jako přímý odkaz z web. prohlížeče, resp. staří i jen /kosten , jako adresář)

Otázka je, jak zprovoznit a zachovat PR?

Web jinak jede, něco se dolaďovalo ale to asi všude a u všech u přesunů webu..
PS: je to na stejné doméně.
Davex
Profil
Zkus přesměrovat staré adresy na nové pomocí pravidel mod_rewrite v souboru .htaccess (na webserveru musí být použití povolené, jinak to hází chybu 500). Soubor index.php bych osobně v cestě neuváděl a končil bych lomítkem. Přesměrovávací pravidla by měla být před těmi pro Wordpress a stará adresářová struktura nemusí existovat.

RewriteEngine On
RewriteRule ^index\.htm$ http://www.web.de/ [R=301,NE,L]
RewriteRule ^kosten/kosten_text\.htm$ http://www.web.de/kosten/ [R=301,NE,L]

# atd. Případně snížit počet pravidel jen na nezbytný počet pomocí složitějšího regulárního výrazu.

Pokud by mělo být pravidel víc, řekněme víc jak 5, tak se vyplatí na nové adresy přesměrovávat chybovou stránkou (ErrorDocument) v PHP pomocí funkce header().
¨bl
Profil *
Davex: THX very much, zda se ze to slape. U redirectu bez .html na konci web zkončil zase okamzite internal server error, i kdyz jsem to dal PRED ten Wp.

Až tvoje rada zabrala, zkopčil jsem to pak na všechny stránky a žádné chyby.

Jako by "redirect" byl na serveru zakázaný nebo co.

Jestli tva rada v podstate i udrzi G PR, naprostá spokojenost a sám bych to tak nedal (vim sice ze se o tom na JPW píše návod, ale ze to bude zrovna toto...už jsem měl bobky něco dělat, zlatý statický stránky) :D

diky a hezký den

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0