Autor Zpráva
robbie
Profil *
Chtěl bych se optat jak to funguje, stáhnul si do pc např. Joomlu nebo Wordpress a mohu tvořit stránky , které si mohu nahrát na nějaký hosting nebo musím být zaregistrovaný na již dané stránky výrobce daného redakčního systému, abych jejich systém mohl používat. hodlám používat i plag ins jako např. blog, diskuse apod. Děkuji

Moderátor Davex: Titulek „Joomla dotaz“ nevystihuje podstatu dotazu. Příště zkus prosím vymyslet lepší.
Tasartir
Profil
Wordpress a Joomla jsou psané v PHP. Stáhneš si zdrojové kódy, které umístíš někam na hosting/server s podporou PHP a MySQL (Drupal podporuje i další databáze, ale většina našich hostingů má stejně pouze MySQL). A na serveru pak spustíš instalační script, který zapíše konfiguraci a připraví tabulky v databázi.
Čili stránky se ani nevytváří u tebe v počítači, ani se nemusíš registrovat u vývojářů systému, ale generují se na "tvém" serveru.
robbie
Profil *
dekuji mnohox za odpoved..
robbie
Profil *
..nainstaloval sem si EasyPhp ted nevímco, rozbalil si Joomlu do adresáře a tím sem skončil, kam mám rozbalenou Joomlu skopírovat? Jako na Apache server, ale kam?
Tasartir
Profil
Pro EasyPHP by to měl (mohl) být documentroot někde ve složce C:/Program Files/EasyPHP/www - takže tam. (Nebo jinde, nevím kam jsi to instaloval) Tahle složka se bude v prohlížeči zobrazovat pdo adresou http://localhost

Ještě doplním, že cestu k souborům si můžeš nastavit v konfiguraci Apache - v souboru httpd.conf je direktiva DocumentRoot.
robbie
Profil *
..tak joomlu jsem nainstaloval nakonec na Xampp server, ale co mi trošku vadí, se mi na stránce admina nad přihlašovacími udáji objevuje více hlášek tipu:

Strict Standards: Static function JDatabase::test() should not be abstract in C:\xampp\htdocs\site\libraries\joomla\database\database.php on line 350

nebo

Strict Standards: Accessing static property JCache::$_handler as non static in C:\xampp\htdocs\site\libraries\joomla\cache\cache.php on line 394

neporadí někdo prosím, jak se toho zbavit. Opravdu nechci nějak zasahovat do obsahu, jsem v Joomle začátečník, možná to bude někde v nastavení, nevím. Děkuji za pomoc
robbie
Profil *
nakoce jsem to vyřešil nainstalováním Wamp serveru. Děkuji za odpovědi.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0