Autor Zpráva
Robbie
Profil *
Vytvořil jsem si stránky na localhost v CMS Joomla a ted bych je rád nahrál na hosting server.
Může prosím někdo popsat postup, jak to udělat? Jsem začátečník. Používám WAMP. Děkuji

Už jsem udělal:
1. zkopíroval jsem přes FTP na server všechny soubory a složky z adresáře Joomla
a ted zbývá přesunot databázi, ale kterou? Když jsem v programu WAMP, v PHPadmin, tak je tam hned několik databází, ato: Joomla, Mysql, Information a Performance schema, Test - to všechno mám zkopírovat na hosting server? Pokud ano, jak a co kde změnit?
Luky
Profil
Mělo by to jít tak, že databázi Joomla necháš vyexportovat s celým svým obsahem (inserty) a importuješ ji na hosting server.
Pak by jsi ještě měl přenastavit připojení k databázi a mělo by to jít...
peta
Profil
Robbie: Pozor, nastava tu jisty problem v tom, ze tyhle cms si ukladaji cast nastaveni do databaze a tu cast je treba prepsat.
Takze postup bych udelal takovy: nainstaloval joomlu na server a pak importoval jen vybrane tabulky tabulky (v phpadminu oznacis tabulky, das export, s prikazem DROP a CREATE, zaskrtavatka vpravo). Musis vybrat ty, co obsahuji data a ne nastaveni.
K tomu po instalaci samozrejme dokopiruj data pres ftp.

Mozna ma joomla nekde v menu jakysi export, mozna by to stacilo nainstalovat a pouzit.
robbie
Profil *
děkuji za rady, po počátečních nezdarech jsem nainstaloval joomlu na ostrý server a pak stránky na serveru vytvořil znovu, takže vlastně ani zkušební servel na localu nepotřebuju.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0