Autor Zpráva
xyJoomla
Profil *
Ahoj,
mám rozpracovanej trochu vetší projekt
píšu stránky v "Html/css" v poz. bloku.Když jsem projiždel web,a heldal prográmky pro webmastery,narazil jsem na Joomlu,všude se uvádí jako "redakční system" což se mě prezentuje jako program na správu článku atd... prý se dá v joomla udelat i celej web atd.Proto se chci zeptat na pár vecí lidi co joomla používaji ,abych zjistil jestli to pro mě není ztráta času.

1)joomla má možnost nastavit na web předefinované vzhledy,já mam,ale vlastní grafiku kterou jsem delal v gimpu mužu ji použít?
2)jak je to s talčítkama?momentálně mám už hotová tlačitka vytvořena v Gimpu a ve zdrojovem kodu pro ně mám
<a href. pujdou tam vložit i s odkazem?
3)jak jsem psal nahoře projekt teprve píšu"offline" ještě namám zaplaceny hostovaní
mužu pracovat a tvořit v Joomla i offline a kouknout se offline na práci?
4)joomla generuje nakej zdrojovej kod?uklada projekt do nake slozky ?nebo je to jen klikačka v okně?
5)cetl jsem i navod jak instalovat Joomlu na server coz má celkem i dost spolecneho s otazkou 3
pochopil jsem navod na instlaci že se po ftp pošle na server instalačni složka a rozjede seinstalace na serveru tudíž je potřeba toi prvně nahrat na server a pak tvořit nebo pošlu instalačku Joomla na server a spolu sni i nakou praci ve slozce co jsem mel v joomla offline

vzdy jsem pracoval jen s world padem takže podobne editory jsou pro mě "Španelská vesnice"
omlouvám se předem pokud otazky zni trivialně nebo jsou zmatené ale o Joomla jsem se dozvěděl nahodou včera,mám pocit že by mě to s trochou snahy mohlo ušetřit hromadu práce
shaggy
Profil
1.) áno, môžeš ich použiť
2.) áno, pôjdu ich vložiť - síce nie "natvrdo" (priamo s odkazom), ale ak pochopíš, ako funguje ten redakčný systém a ako si generuje odkazy, zistíš, že je to prakticky rovnaké.
3.) môžeš pracovať online. Potrebuješ na to nejaké lokálne vývojové prostredie (apache, php a mysql) - najčastejšie sa používajú balíky, ktoré stačí iba nainštalovať, xampp, wamp alebo vertrigo.
4.) tomuto celkom nerozumiem, celé je to o generovaní výstupu. Nie sú to statické súbory, to čo vidíš, sa generuje z dát uložených v db, podľa rôznych nastavení.
5.) toto je nejaká úvaha? Lebo som nepochopil, na čo sa pýtaš
xyJoomla
Profil *
tu 4).5) jsem myslel nasledujci
Nainstaluji si Joomla na svuj pc.udělám si v Joomla nakou práci "stranky"a pak kyž už bude vše hotové, zaplatím si hosting,a budu posílat instalačku joomla na server,jestli se mě moje práce kterou jsem delal offline neztratí?Uvažuji tak že je to nová instalace programu Joomla na novém hw "serveru"Nebo Joomla ukladá projekt do složky kterou pak pošlu spolu s instalačkou joomla na server ?TO BY BYLO FAJN
shaggy
Profil
Môžeš si tu svoju lokálnu verziu nakopírovať na server (súbory na ftp, dáta importovať do databázy). Samozrejme, sú na to potrebné základné znalosti - čo sa týka nastavenia prístupov do db, importu dát atď.
xyJoomla
Profil *
Shagy ok vrhnu se na Joomla díky moc za rady a pomoc

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0