Autor Zpráva
JaJco
Profil
Ahojte,

už dlhšiu dobu sa neviem v PHP pohnúť z miesta a tak som si povedal že skúsim spraviť vlastné CMS a pri tom sa hádam naučím niečo nové.
Ovládam html a css výborne, php a MySQL mierne pokročilý a mám ešte základy jQuery. Bude mi to k tomu stačiť? No ja vlastne ani netuším čo všetko treba k takému CMS spraviť. Nepoznáte nejaké stránky kde sa týmto zaoberajú? Najlepšie v sk/cz poprípade eng ale slovenčinu by som privítal viac.

Ďakujem, dúfam že som to dal do správnej sekcie.
JJJack
Profil *
No našel jsem třeba web: http://www.couchover.com/cz/, kde je popisováno jak se tvoří redakční systém.

Být tebou tak si vezmu nějaký framework (Nette), naučím se s ním a na něm potom vystavím své CMS.
Louka
Profil
A já bych zase řekl - na nějaké Nette se vykašli a prostě to zkus vymyslet. Potřebuješ (primitivní) šablonovací systém, úložiště dat (databáze) a nějaké jádro, které podle adresy (parametry) pozná typ stránky, sáhne po šabloně, vyplní ji daty a pošle prohlížeči výstup.
JaJco
Profil
JJJack: Tú stránku čo si sem dal si ešte dneska preštudujem, dúfam že tam nájdem niečo užitočné.
Louka: náhodou dajakú stránku kde sa rieši práve to čo si písal by si nevedel nájsť?

btw. o Nette som rozmýšľal asi pred 2mesiacmi ale sa mi nepáčila jeho dokumentácia som sa do toho nejak nevyznal.
JJJack
Profil *
Louka:
Ano to je taky možnost, ale pokud se člověk nejdřív chce pořádně naučit dobrý návrh je zprvu lepší sáhnout po knihovně, která vás k tomu vede a až následně potom co budeš mít nějaké zkušenosti stavět systém od základů.
Louka
Profil
Ne, stránku neznám, jestli potřebuješ tutorial, tak to 1) nebude tvůj originální systém, 2) můžeš rovnou použít Nette.
Sedni si k tomu, popřemýšlej, jak ukládat efektivně data, jak se ti budou pohodlně dělat šablony a pak to sepiš, to zmákneš ;).
JaJco
Profil
Louka:Tiež pravda... cez víkend tj zajtra xD skúsim dať niečo dokopy :) keby niečo tak sa tu spýtam.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0