Autor Zpráva
laijk
Profil
Začínam s Drupalom a na konci inštalácie mi vypísalo, že inštalácia je kompletná, ale vypísalo aj varovanie:
Warning: mail() [function.mail]: Failed to connect to mailserver at "localhost" port 25, verify your "SMTP" and "smtp_port" setting in php.ini or use ini_set() in DefaultMailSystem->mail() (line 76 of C:\xampp\htdocs\drupal7.11\modules\system\system.mail.inc).
Unable to send e-mail. Contact the site administrator if the problem persists.

-to bude zrejme tým, že to inštalujem na localhost, ale teraz asi nebudem môcť posielať e-maily (napr. pri registrácii), dá sa to vyriešiť tým, že si nainštalujem SMPT server? napr. toto by malo fungovať?
Davex
Profil
laijk:
dá sa to vyriešiť tým, že si nainštalujem SMPT server?
Ano, dá se to vyřešit instalací SMTP serveru na stejný počítač nebo nastavením hodnoty SMTP v konfiguračním souboru php.ini na jiný funkční SMTP server.
laijk
Profil
Skúsil som nakonfigurovať SMTP v gmail cez thunderbird, spravil som to podľa tohto návodu, a vypísalo mi:
Warning: mail() [function.mail]: SMTP server response: 530 5.7.0 Must issue a STARTTLS command first. w10sm5717396wiy.3 v DefaultMailSystem->mail() (riadok 76 z C:\xampp\htdocs\drupal7.11\modules\system\system.mail.inc).
-neviem čo mám zmeniť v tom system.mail.inc, v ňom to vyzerá takto:
//od riadku 68:
    if (isset($message['Return-Path']) && !ini_get('safe_mode')) {
      $mail_result = mail(
        $message['to'],
        $mail_subject,
        $mail_body,
        $mail_headers,
        // Pass the Return-Path via sendmail's -f command.
        '-f ' . $message['Return-Path']
      );
Davex
Profil
laijk:
Musíš zvolit nějaký jiný SMTP server, který nevyžaduje autorizaci nebo nainstalovat vlastní.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0