Autor Zpráva
scooti
Profil *
Pozdravujem vsetkych, chcem sa tymto mojim clankom opytat, ci aj vy vsetci co ste zacinali s Drupalom ste mali podobne pocity ako mam ja? Prachadzam z Joomla na Drupal, lebo Joomla ma zacinala obmedzovat v moznostiach vytvorit web presne na mieru a tak skusal Drupal, kedze jeho system vytvarania obsahu presne na mieru sa mi velmi pozdava. No po tyzdni co ho skusam a testujem zacinam mat stale viac a viac pocit ze Drupal je taky nejaky nekompletny a nedokonceny, vzdy je potrebne nieco prepisovat, opravovat. Zacal som s instalovanim modulov.. OK, vyskladam si web podla seba a dam tam len moduly ktore potrebujem, ale.. 1 modul vyzaduje dalsie dva.. OK, instalujem tie vyzadovane dva, ale na to aby fungovali, je potrebne toto a hento opatchovat, lebo toto a hento nefunguje, tak som stravil kopec casu pokial som nasiel vhodny patch. Instalujem dalsi modul ktory budem potrebovat a znovu 3 vyzadovane moduly a 2 z nich nefunguju ako by mali, zase hladam patch a opravujem a to som sa este ani nezacal venovat stranke. Po nainstalovani zistujem ze ten hlavny modul pre ktory som to vsetko podstupoval nefunguje tak ako ma, sice by tu a tu funkciu mal vediet, ale bohuzial nefunguje podla predstav a tak sa zase musim obracat na fora a podpory a hladat na nete riesenia, skusat testovat, doprogramovavat. Ked som zvazoval akou cestou sa vybrat, ci sa nadupat php-cko a potom si vytvorit svoj vlastny CMS alebo ist cestou uz hotovych CMSiek rozhodlo hlavne to ze zaklad uz je hotovy, co to si tam dorobim a system mam hotovy, no takto zistujem, ze aj tak sa budem musiet poriadne nadupat php-cko, aby som si dokazal sam upravit a opatchovat moduly v Drupale ci Joomle a to teda nie je velka vyhra. Po case sa zacinam asi priklanat k tomu ze venujem cas a naucim sa poriadne phpcko, hlavne oop v php a vytvorim si vlastny cms.

Vsetkym pekny den prajem

Moderátor Chamurappi: Tvůj projev je špatně srozumitelný, piš prosím s diakritikou.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0