Autor Zpráva
Tirus
Profil
Ahoj,
konečně jsem se dostal i k osobním věcem. Potřeboval bych si udělat jednoduché webové stránky.
články
fotogalerie
forum
encyklopedie (wiki)
vzhledy

Ovšem také bych si jej chtěl doplňovat o vlastní moduly či takové vyšperkování.
Tudíž potřeboval bych poradit nějaký redakční systém, který by splňoval mé požadavky, šel lehce "ošablonovat" a rozšířit o vlastní kódy.

přemýšlel jsem nad United Nuke, ale již je asi 8 let ukončenej vývoj. Tak jsem myslel třeba PHP Nuke, ale nevím jak je to s komunitou
JaySee
Profil
Myslím, že ti bude stačit Wordpress. A když ne, tak můžeš na samostatných subdoménách rozjet miniBB a WIKI.
Tirus
Profil
JaySee:
wordpress mi přijde celkem takovej divnej...
jde mi o to abych si tam mohl lehce dopisovat moduly a dělat šablony..
JaySee
Profil
Tirus:
No na jednu stranu žádáš poměrně velkou robustnost, na druhou stranu nějaké easy solution. Nevím, jestli se tohle dá nějak dát dohromady. A do Wordpressu se píšou moduly a šablony velice pěkně. Ale jak je tomu u každého takového CMS, je třeba se na nějakou chvli ponořit do strojopisu toho oného a naučit se s tím pracovat. A když se ti nelíbí wordpress, tak zkus Drupal (ale myslím si, že psát drupal je složitěuší než WP) anebo joomlu, ale ta mi zase moc nesedí. Jednoduchá na začátku, složitá když chci něco překopat.
Tirus
Profil
JaySee:
To je právě problém United Nuke. Ten mi vyhovuje ze všeho nejvíce, ale šablony jsou masakr a hlavně už X let je mimo vývoj. Proto se rozhlížím po něčem jiném. Hold jsem asi zamrzl u United Nuke a PHP RS (supersvet)
JaySee
Profil
Tirus:
No PHP NUKE nikdy nedisponoval převratnou architekturou. A možná i díky tomu jeho doba slávy už dávno pominula. Službu odvedl dobrou, ale dnes bych se fakt poohlédl po něčem jiném. A je z čeho vybírat.
Tirus
Profil
JaySee:
Začal jsem používat (zatím jsem jen rozjel) WP. Ovšem nemohu najít určité pluginy.
Například Download sekci. Jde to tam přidat jen do článku (ten soubor), ale co download sekce? Omezení, že tento file je jen pro registrovaný, tento pro anonyma, tento pro admina, apod..
Dále nějaké normální forum (nejlépe aby si co nejvíc bralo vzhled z WP).

Co by bylo super, je počítadlo, které by bralo hodnoty z google analytics.
JaySee
Profil
Tirus:
No pluginy, hledej dál, jsou jich fakt hromady, ještě víc pro starší verze wordpressu. Ale někdy je to na dlouhý lokte, často lepší si jen trochu upravit šablonu nebo si trochu zaprogramovat. Wordpress má dobrý API.

Google analytics má taky API, takže když si ho do svýho WP naportuješ, tak tam můžeš ta data zobrazovat taky. Ale zž se budeš muset vrtat v šabloně.

Co se týče přístupu do jednotlivých sekcí, tak WP v základu umožňuje (myslím že 3) přístupobé úrovně, ale přes administraci se s nimi nic moc dělat nedá. pokud chceš tohle více nastavovat, hodí se ti plugin Role Scoper. Ale bude tě to stát určité úsilí to pochopit. Nicméně, stojí to za to.
Kubo2
Profil
Nejlepší redakční systém je ten, co jsi napíšeš sám :) Ten bude vždycky splňovat tvé požadavky
jenikkozak
Profil
Kubo2:
Ten bude vždycky splňovat tvé požadavky
Spíš tě snáze přinutí, abys ze svých požadavků během tvorby slevil.

Nejlepší redakční systém je ten, co jsi napíšeš sám :)
To nemusí platit vždy. Používání systémů psaných začátečníkem, jakým jsi, nemusí být nejbezpečnější. Vývoj něčeho, co už dávno vynalezeno bylo, zabere spoustu času a vyžaduje spoustu znalostí. Obojí člověk, který chce systém používat, mít nemusí. A proč vlastně na koleně mastit něco, co už jinde dobře funguje?
JaySee
Profil
Kubo2, jenikkozak:
souhlasím s obojím, co jste napsali :-D je to takové dilema :-D Pokud si to napíšu sám, tak mám to, co chci. Pokud nechci znovu objevovat Ameriku, tak je třeba ty redakční systémy ohýbat a ohýbat, dokud nebudou vypadat tak, jak si člověk přeje. A obojí je těžká cesta, pokud to chce člověk dělat pořádně.
Tirus
Profil
abych pravdu řekl, tak WP mi celkem vyhovuje, ale přeci jenom je to obrovský balík. Koukal jsem na PHP-Fusion, ten mi vyhovuje nejvíce, ale má i chyby.. Na titulní stránce mi nejde zobrazit každý článek, ale jen obsah daného tématu
Amunak
Profil
Tirus:
A neměl bys lepší použít několik specializovaných aplikací a pak je nějak pěkně propojit (třeba na webu kde máě ten RS zobrazovat feed z fóra a wiki)?

Mohl bys pak využít třeba dokuwiki (je jednoduchá, rychlá, nepoužívá db ale soubory), nějaké jednoduché snadno upravitelné fórum (minib) a pak nějaký RS - wordpress mi osobně přijde zbytečně robustní, používám "RS2". Sice není napsaný moc profesionálně ale dá se velmi snadno upravovat a používá vlastní šablonovací systém. Snadno si tam můžeš dopsat vlastní moduly kterými to propojíš s fórem a wiki.
Skogen
Profil *
Textpattern - žádných šablon netřeba, do stránek, přiřazených rubrikám, se přímo přes administraci vpisuje xhtml kód a taktéž na záložce "vzhled /styly" rovnou CSS deklarace. V designu webu není uživatel ničím omezen a navíc je možno využívat i jakéhosi vlastního „objektového programování“, jestliže standardní funkce nestačí.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0