Autor Zpráva
xciza
Profil
Ahoj,
plánuji web, kde budou kromě češtiny ještě 2 jazykové mutace. Chtěl jsem se zeptat jak se dá taková situace řešit? Plugin či nějak jinak? Popřípadě jaký plugin?

Díky
Juandev
Profil
Tak těch pluginů je celkem hodně, zdarma i placených. Co se týče těch zdarma, tak já používám qTranslate. Vytváří se tam takové záložky pro různé jazyky, které si přednastavíš. Není to dokonalé, ale za to že je to zadarmo, je to postačující. Tam kde se nevytváří záložky, tedy v polích je třeba jazyk označit tuším že [:cs] etc. S tímdle jde přepínat i administraci mezi jednotlivými jazyky.

Pak jsem viděl ještě něco placenýho, ale teď si nevzpomenu jak se to jmenovalo.
xciza
Profil
Tak jsem Stáhl ten qtranslate. Jen mám pár dotazů:
1. Po aktivování mě automaticky přeskočil jazyk na angličtinu a nemohu ho změnit zpět na češtinu (v administraci). Jak to jde změnit?
2. Jdou přidat nějak vlaječky jazyků na web?

Díky



EDIT: Tak na vlaječky u jsem přišel, ale mám nový dotaz: Jde přeložit nějak i popis stránky, aby se mě měnil podle jazyka?
Juandev
Profil
xciza:
1. Po aktivování mě automaticky přeskočil jazyk na angličtinu a nemohu ho změnit zpět na češtinu (v administraci). Jak to jde změnit?
Defaultně jsou u této extenze 3 jazyky: angličtina, němčina a čínština. Češtinu je třeba přidat a nastavit jako výchozí. Tento návod vysvětluje, jak přidat češtinu. Poté v General settings/Obecné nastavení, nastavte češtinu jako výchozí. Nepotřebné jazyky můžete vypnout v tabulce níže.

2. Jdou přidat nějak vlaječky jazyků na web?
Ano, extenze má svůj widget qTranslate...

Jde přeložit nějak i popis stránky, aby se mě měnil podle jazyka?
To závisí na tom, jestli máte zapnuto více jazyků. Pokud ano, v levém menu nástrojů se pod Nastavením objeví dostupné jazyky. qTranslate mění jak jazky webu, tedy to co vidí návštěvník, tak jazyky administrace to co vidíte vy jako správce.
xciza
Profil
Juandev:
Defaultně jsou u této extenze 3 jazyky: angličtina, němčina a čínština. Češtinu je třeba přidat a nastavit jako výchozí. Tento návod vysvětluje, jak přidat češtinu. Poté v General settings/Obecné nastavení, nastavte češtinu jako výchozí. Nepotřebné jazyky můžete vypnout v tabulce níže.
Díky, nastavil jsem to přesně podle návodu a už je administrace v češtině.

„Jde přeložit nějak i popis stránky, aby se mě měnil podle jazyka?“
To závisí na tom, jestli máte zapnuto více jazyků. Pokud ano, v levém menu nástrojů se pod Nastavením objeví dostupné jazyky. qTranslate mění jak jazky webu, tedy to co vidí návštěvník, tak jazyky administrace to co vidíte vy jako správce.


Když si pod Nastavením zvolím třeba angličtinu a pak v obecném nastavení změním popis webu na anglický název, tak je anglicky i při zapnuté češtině či angličtině....
xciza
Profil
Tak už jsem přišel i na to jak přeložit popis webu ;)
Použít v políčku tagy: [:Cs]český text [:en]anglický text [:de]německý text
xciza
Profil
Tak jsem web nahral na hosting a zase nejde čeština v administraci.. nevite cim by to mohlo byt?
Juandev
Profil
xciza:
A nabízí se v administraci? Jakou máš verzi wp?
xciza
Profil
Ano normálně se mě v administraci nabízí. zkoušel jsem dokonce přeinstalovat doplněk ale žádná změna... Překlady stránek jinak normálně fungují, i administrace v jiných jazycích funguje.

Verzi wp mám 3.4.2, stejnou jako na localu kde vše funguje.
Juandev
Profil
xciza:
Verzi wp mám 3.4.2
No to bude ten problém. Na 3.4.2 to ještě není stabilní. Já jsem kvůli tomu downgradoval na 3.4.1. Ono to se to občas chovalo chybově, to bude i tento případ.
xciza
Profil
Ok, díky. Jak se jednoduše dá downgradovat wp na nižší verzi? nemusim to celý přeinstalovávat?
Juandev
Profil
xciza:
Ne, ale chvíli to bude trvat.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0