Autor Zpráva
marvayscz
Profil *
doposud jsem to nemusel řešit. neměl sem problémy. když jsem ale narazil na hosting wedos a udělal tam pár webů na RS Joomla, pokaždé když něco nainstaluji, tak mám problémy s právy a obrázky použité v instalaci nějaké komponenty, modulu či pluginu prostě wedos nezobrazí. týpek na podpoře nějak nechápe co po něm chci, tak se ptám tady . . . . řešil tohle někdo? co nastavit na joomle jinak, aby neměla na wedosu problémy?
wedos
Profil
Problém není v nastavené hostingu nebo Joomle samotné. Problém je pouze v dané FTP vrstvě pro upload souborů, které po uploadu nastavuje práva. Doporučujeme tuto vrstvu nepoužívat a pro upload souborů používat klasický ftp klient.
marvayscz
Profil *
díky za info. vyzkouším.
Tori
Profil
marvayscz:
V administraci na wedosu je na to nástroj: Webhosting > (název webu) > Nástroje.
marvays
Profil
Před nedávnem se mi podobný problém začal množit. Používám total commander a denně musím několikrát do administrace opravovat práva. netušíte, které z nastavení total commanderu mají stímhle co do činění?
anonymníí
Profil *
marvays:
Total Commander je jen program (=nástroj), kterým můžeš prohlížet soubory na serveru.

Instalací ale myslíš zřejmě instalaci nějakého pluginu skrze administraci Joomly. Ta je zodpovědná za vytvoření jednotlivých souborů a nastavení jejich práv. Total Commanderem tyto soubory s jejich právy jen prohlížíš. Problém hledej v nastavení Joomly (pokud práva souborů v průběhu instalace nastavitelná jsou). Toto ale už psal wedos před 3 a půl roky.

Já spíše přemýšlím, proč potřebuješ měnit defaultní nastavení práv jednotlivých souborů? Většinou aplikace (alespoň tedy mimo Joomlu) nastaví příslušným souborům taková práva, jaká jsou třeba pro jejich správnou činnost.
marvays
Profil
nene, dovysvětlím. Přes Total Commander i přes filezillu nahrávám na ftp soubory. poměrně často se mi stane, že musím do administrace wedosu a dát opravit práva souborů, protože některý z nově nahraných souborů prohlížeč nevidí. Podpora wedosu si stím neví rady a já jsem vyzkoušel všechny možné kombinace nastavní klienta a taky žádná změna :(

Asi si budu muset zvyknout, že budu v administraci wedosu častěji, než bych chtěl .)
Keeehi
Profil
marvays:
Práva souborů můžeš měnit i v Total Commanderu. Nevím, jak je to u wedosu, ale většinou php běží pod uživatelem www-data. Na ftp se přihlašuješ jako u12345 a tak předpokládám, že nahrané soubory budou patřit tomuto uživateli. Doufám, že budou alespoň ve stejné skupině. Pak tě zajímají práva pro skupinu. A nebo musíš změnit vlastníka souborů na www-data.
marvays
Profil
to právě nikde nevidím. Vidím jen "Soubor" - "Změna atributů" :(
Keeehi
Profil
Je to ta změna atributů, je to jen nevhodně pojmenované nastavení práv souboru.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0