Autor Zpráva
WP_newbie
Profil *
Jak název napovídá, s WP právě začínám a chci se zeptat na pár věcí.

Předělávám své statické stránky jako šablonu do WP a je tu pár drobností:

1) Mám horní menu vytvořeno přímo ve WP, po několika hodinách jsem ho upravil, tak aby se zvýraznila aktuálně otevřená stránka, ale problém nastává, když z té otevřené stránky chci jít ještě o úroveň níž. Zvýraznění u menu zmizí.
Např. www.domena.cz/jablko (menu zvýrazňuje položku v menu odkazující na stránku "jablko") z jablka jdu ještě o úroveň níž --> www.domena.cz/jablko/pomeranc (menu přestává zvýrazňovat aktivní - nadřazenou stránku "jablko").
Existuje na to nějaké řešení?

2) Mám boční menu vytvořené přímo ve WP do sidebaru. Dá se toto menu nějak nastylovat pomocí CSS? (odrážky před položkou apod.)?

3) Dá se nějak aplikovat na jednu stránku více sidebarů? (pokud jich vytvořím víc, tak se mi posouvá automaticky menu z boku do hlavičky webu, kde je vytvořen sidebar pro vyhledávač)? Potřeboval bych pole pro vyhledávání jinde než v sidebaru u menu. Lze to nějak?

Moc díky za odpovědi.

To
Juandev
Profil
WP_newbie:
ale problém nastává, když z té otevřené stránky chci jít ještě o úroveň níž. Zvýraznění u menu zmizí.
Na todle se nedá odpovědět. To závisí jakou máš šablonu a jaké jsou její paremetry.

Dá se toto menu nějak nastylovat pomocí CSS?
Ano to by jít mělo - je potřeba si prohlídnout zdrojový kód šablony a styly.

Dá se nějak aplikovat na jednu stránku více sidebarů?
No to závisí na šabloně, jestli to umožňuje, jinak by si musel měnit kód šablony.

Jinak doporučuji ptát se na irc.freenode.net #wordpress
WP_newbie
Profil *
Tak vše jsem vyřešil až na to zvýrazňování aktivních položek v menu. Šablonu mám vlastní, menu je generováno přímo wordpressem.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0