Autor Zpráva
veronikaa01
Profil *
Ahoj,

mohl byste mi prosím někdo poradit se strukturou souborů - používám Wordpress. Mám free hosting na endore. Jde mi o to: mám svůj osobní web, který je bez redakčního systému, na něm mám v menu odkaz na blog, který už bude běžet na wordpressu. Takže mi jde o to, že když zadám např. www.nika-cekuj.net, aby se mi zobrazila úvodní stránka index.html, ne ale blog. Nevím si rady se strukturou souborů v čemž je právě ten problém: když stáhnu wordpress uloží se mi do složky "web". Na endore je umístěni a vytváření souboru víc omezené, takže řekněme, že všechny soubory můžu dávat jen do složky "web", případně vytvořit jinou složku. Zkoušela jsem všechny soubory wordpressu hodit do zvlášť složky, takže sice fungovalo to, že úvodní stránka byla moje index.html, ale zase mi neběžel blog, jelikož se tam nějak pozměnila ABSPATH, kterou jsem se snažila změnit, ale neúspěšně. Takže touhle cestou bych asi nešla. Můžete mi někdo poradit, jak to vyřešit? Případně kde nastavit, když zadám www.nika-cekuj.net, aby se mi zobrazila index.html (cestu k ní)? Jsem začátečník tak se omlouvám za hrozné vysvětlování a za "neznalost" termínů.

Předem díky za rady


Ještě dodám cestu k osobním stránkám: http://www.nika-cekuj.net/www/index.html
Když dáte jen www.nika-cekuj.net, tak se zobrazí "blog".


OPRAVA:
osobní stránky: http://www.nika.cekuj.net/www/index.html
blog: www.nika.cekuj.net
Sir Tom
Profil
veronikaa01:
Také ahoj,

své webovky (bez wordpresu) si udělej přímo ve složce web na endoře. Poté v této složce vytvoře ještě jednu složku - řekněme "blog" a ze svých stránek se na blog dostaneš odkazem /blog/index.php. Koukám, že už jsi tento postup vyzkoušela. No každopádně, nejlepší by bylo nahrát do této extra složky instalační soubory WP a pak spustit instalaci. WP by už sám měl se nainstalovat tak, aby fungoval. Pokud to nepůjde, tak se ještě můžeš podívat do databáze, či konfiguračního souboru a tam pozměnit cesty k WP.

Mimochodem - pěkná šablona WP a pěkná historie...
veronikaa01
Profil *
Sir Tom:
Nápad na jiný postup, než dělat novou instalaci? Wordpress používám asi tak dva dny, takže se v tom neorientuju natolik, abych si zachovala to nastavení a příspěvky. Jinak děkuji, jsem ráda, že se to líbí. Trochu k vzteku je, že ta WP šablona vypadá i líp, než ta moje část, ale co se dá dělat:)
Sir Tom
Profil
veronikaa01:
Nápad na jiný postup, než dělat novou instalaci?
Ano - přesunout WP do té složky a v databázi (pomocí admineru například) změny url a cesty k WP.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0