Autor Zpráva
Acci
Profil
Dostal jsem nápad založit web o redakčních systémch, protože v češtině o nich moc informací neexistuje. Ale sám bych to nezvládal, znám dobře jen pár systémů (Wordpress, RS2, LucidCMS) a par pár zběžně (třeba Textpattern, MediaWiki, DokuWiki,...). Proto hledám někoho, kdo by mi s ním pomohl (psal návody, recenze, překládal různé pluginy,...). Takže pokud znáte dobře nějaký redakční systém (ale i třeba diskusní fórum, wiki,...), chuť a náladu, tak se mi ozvěte. Kontakt je v mém profilu.

BTW: Samozřejmě že zadarmo :-)
Yuhů
Profil
Acci, raději to začni sám. Pak, až tam bude aspoň něco, ti tam naženeme lidi. Ti ti potom budou sami nabízet příspěvky o svém oblíbeném redakčním systému.
Jan Ježek
Profil *
Souholasím s Yuhůem. Nemá smysl schánět pomoc v tuto chvíli. Rád ti pak napíšu recenzi na svůj redakční systém [url=webcreator.wz.cz]Webcreator[/url] :) Pochopitelně kladnou.
jozob
Profil
Acci
Niekoľko takýchto stránok poznám, ale samozrejme nie sú v češtine alebo slovenčine (V najlepšiom prípade sú v angličtine). Tiež som mal podobný nápad - vytvoriť prehľad redakčných systémoch, ale zatiaľ som sa k tomu nedostal. Takisto súhlasím s Yuhůom - pokiaľ budem vidieť už rozbehnutý web, rád by som Ti prispel nejakým článkom (skúsenostiami, prehľadom...). Už som spomínal, že podobné weby existujú, takže pre začiatok by si mohol základné informácie čerpať od nich - dal by sa na tom poskladať základ, zistil by si kde môžeš konkrétny CMS stiahnúť, potom by už stačilo nainštalovať a zbežne skúsiť jeho možnosti, atď... Takže uvádzam niekoľko podobných stránok (ale pozor - nemá význam metóda Copy&Paste - najlepšie je spraviť si o každom recenzovanom CMS malý výskum)...

CMS review - www.cmsreview.com - CMS, online WYSIWIG editory, Wiki, Weblogy...
CMS matrix - www.cmsmatrix.org - podľa môjho úsudku najlepší web o CMS
CMS watch - www.cmswatch.com - ešte som nebrowsoval, nemám prehľad o obsahu

Ak už budeš mať niečo hotové, daj o tom vedieť, rád Ti pomôžem. (mail mám v profile)
Acci
Profil
Poksím se něco vytvořit a pak dám vědět.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0