Autor Zpráva
hobr
Zdravím,
zkouším rozběhnout na Wordpressu (3.5.1) šablonu Responsive, ale nedaří se mi odkazům v hlavním menu udělit rel=nofollow. Řekl bych, že se to odehrává v souboru /wp-includes/nav-menu-template.php, kde jsem na řádku 85 dal natvrdo:
$attributes .= ' rel="nofollow"';
A nebo jsem to zkusil napsat do řádku 89, nicméně se to neprojeví a odkazy atribut rel vůbec nemají...

Nevíte někdo prosím, kde to můžu upravit? Díky!

Ještě vysvětlím, že tato navigace je rozbalovací a obsahuje hromadu pododkazů. Já bych rád, aby vyhledávače toto celkové menu ignorovaly (nechci ho strkat třeba do JS, aby bylo normálně použitelné) a procházely podle drobečkové navigace, která dobře reprezentuje priority jednotlivých stránek.
jenikkozak
hobr:
Bude snazší a účinnější zakázat indexaci konkrétních stránek v souboru robots.txt. Nebudete se totiž muset bát toho, že někde necháte odkaz bez rel="nofollow".
hobr
Nene, to jste špatně pochopil, já nepotřebuji zakázat indexování stránek, ale aby vyhledávače nebraly ohled na menu, které je rozbalovací a obsahuje odkazy na všechny stránky, bude jich dohromady asi tak kolem 200.

To je dobré pro uživatele, že si můžou z jedné stránky projít jednoduše do jiné části webu, ale vyhledávače z toho nepochopí, která stránka je důležitější. K tomu slouží drobečková navigace a odkazy v obsahu. Navíc to rel="nofollow" generuje redakční systém pro celé menu, takže se mi opravdu nestane, že bych to zapomněl někam dát. Teda měl by generovat, ale nemůžu najít kam to dopsat...
jenikkozak
hobr:
Skutečně jsem to špatně pochopil.

K tomu slouží drobečková navigace a odkazy v obsahu.
Drobečková navigace obsahuje odkazy na nadřazené položky. Pomocí ní se robot z úvodní stránky nedostane na poslední úrovně. A dostat jej tam jen přes odkazy v textech obsahu bude zřejmě hodně obtížné. Stejně veškeré Vaše spekulace o významu stránek naruší ten, kdo se rozhodne na některou z Vašich podstránek odkázat zvenku.
Důležitost stránky se také dá vyhledavačům sdělit pomocí souboru sitemap.xml. To by mohlo být efektivnější.
hobr
Ale dostane ;) Vždyť píšu, a sám to citujete, že krom drobečkové navigace používám i odkazy v obsahu. A tam jsou právě odkazy na podřazené položky a podle nich se robot na poslední stránky dostane. Se sajtmapou samozřejmě počítám, ale opět, to je jeden soubor, ze kterého vedou odkazy na všechny stránky. A to, že mi někdo odkáže na podstránku přeci není vůbec špatně. Jde právě o to, aby hodnota příchozího odkazu nebyla rozmělněna na celý web, ale předána na relevantní související stránky (drobečková navigace).

Tolik teda k teorii, nicméně bych potřeboval poradit s tím zdrojákem, protože jsem to pořád nenašel. A co jsem našel, viz výše, nefunguje... Díky.
_es
hobr:
nedaří se mi odkazům v hlavním menu udělit rel=nofollow
Sú stránky, na ktoré smerujú odkazy v hlavnom menu, také, že chceš zakázať ich indexovanie vyhľadávačom? Ak nie, nemá zmysel dávať tým odkazom rel=nofollow.

Jde právě o to, aby hodnota příchozího odkazu nebyla rozmělněna na celý web, ale předána na relevantní související stránky (drobečková navigace).
Algoritmus vyhľadávačov nepoznáš, nezdá sa mi, že by postupoval takto primitívne nelogicky. Takéto špekulácie sú len neoverené domnienky - pravdepodobne nesprávne.

Možno ti pomôže význam nofollow včera a dnes.
hobr
A četl jste, to, co mi odkazujete, vy? Takže já ocituju první větu z nápovědy Google, na kterou ten vámi odkazovaný příspěvek odkazuje:
Označení „nofollow“ představuje způsob, jak mohou správci webu dát vyhledávačům pokyn „Nesledovat odkazy na této stránce“ či „Nesledovat tento konkrétní odkaz“.
A další věta o kus níže:
To znamená, že Google na tyto odkazy nepřevádí hodnocení PageRank ani zakotvený text.
A dál:
...několik případů, ve kterých může být vhodné použít označení nofollow: ... Stanovení priorit procházení...

Rozumíte mi? O tohle mi jde. Nevím, jak jinak už bych to měl napsat, takže prosím, zanechte polemizování na téma významu nofollow na mém webu a raději mi pomozte s mým dotazem, viz první příspěvek, Děkuji.

Vaše odpověď

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: