Autor Zpráva
Timy
Profil
Tak jsem konečně úspěšně nainstaloval Textpattern. Všechno jsem našel a nastavil až na:
1) když chci odeslat komentář, mám tam nejdřív náhled a až pak odeslat - to tam nechci, chci, ať se to rovnou odesílá
2) po odeslání jednoho komentáře není možné odeslat další, zmízí totiž odesílací formulář a napíše se tam Komentář byl přijat. To se mi taky nelíbí
Ivorius
Profil
Ad 1) Je to jeden z nejúčinnějších způsobů jak se bránit proti spamu. Dnes jsem otestoval plugin, který preview u komentářů vynechávají takže brzy najdeš článek na mých stránkách.

Ad 2) Zatím jsem na nepřišel na to jak to změnit
Timy
Profil
Ivorius
1) ok, počkám
2) tak to je trochu nepříjmný

3) Ještě bych měl jeden dotaz ke komentářům, mám takový pocit, že jakmile se něco týká komentářů, tak se mi to zaručeně pokazí: Pod článkem chci mít klasický odkaz komentáře(5) - jak se to dá udělat? Mám takový pocit, že jsem to tam už měl, ale když jsem se pokoušel vyřešit jeden z těch dvou předchozích problémů, tak jsem to vymazal a nevím, jak to tam dát zpátky:-/

4) Potom jsem ještě nepřišel na to, jak se dá zvětšit textarea pro psaní komentářů. To je z toho asi nejvážnější problém, do toho malého políčka se opravdu nedá psát.
Ivorius
Profil
ad 3) Ono totiž došlo od verze 4.0.2 ke změně. txp:if_comments nyní znamená “jestliže článek má alespoň 1 komentář”
Timy
Profil
Ivorius
no dobře, ale jak teda udělám, aby byl pod každým článkem odkaz na komentáře? Zkoušel jsem něco ve smyslu <txp:link_to_comments>komentáře</txp:link_to_comments> ale to jaksi nefungovalo.
Acci
Profil
Timy
To jsou ty problémy, o kterých jsem mluvil
Timy
Profil
Acci
Hmm, kdyby jsi mi tyhle problémy řekl předtím, tak bych si to ještě rozmyslel. Teď už se mi to měnit nechce.
Timy
Profil
Tak už jsem na něco přišel. Textarea jsem zvětšil přes css, k určení počtu komentářů slouží příkaz <txp:comments_count />, teď ještě z toho udělat odkaz na komentáře, to nemůžu najít ani v helpce.

Tak nejsem zase tak blbý - stači selský rozum: <a href="<txp:permlink />#komentare">Komentáře (<txp:comments_count />)</a>
Ivorius
Profil
ad 1) Komentáře bez náhledu pro Textpattern
Ivorius
Profil
Ad 3) Pokud chcete vždy zobrazovat komentáře, stačí vymazat zmíněný tag <txp:if_comments>

Forma pro článek pak bude vypadat takto:
<h3><txp:title</h3>
<txp:body />
<txp:comments_invite />

Jestliže chcete zobrazovat odkaz na komentáře pouze v případě že je již alespoň jeden komentář:
<h3><txp:title</h3>
<txp:body />
<txp:if_comments><txp:comments_invite /></txp:if_comments>

Viz: Zobrazení komentářů u článku
Timy
Profil
Ivorius
tak, už jsem snad všechno vyřešil, ten náhled jsem tam nechal, ona to zase není tak špatná obrana proti spamu, jen na to upozorním.

Ale vyskytl se další problém. Pár lidí si totiž stěžovalo, že jim čtečka hlásí změnu i u přidaných komentářů, nevíš, jestli se to dá rozdělit na nové komentáře a nové články? Zajímavé je, že moje čtečka mi to nahlásila jenom jednou.

btw: <txp:comments_invite /> jo to bude jednodušší než ten můj experiment nahoře:D dík
Ivorius
Profil
Je to možné změnit na kartě Správa, podkarta Nastavení, a zvolíš Pokročilá nastavení.

Nový komentář je považován za změnu? NE!

A myslím že by to mělo fungovat. Pokud ne, tak ještě vypni:

Zobrazovat počty komentářů v pramenech?
Timy
Profil
Ivorius
Nový komentář je považován za změnu? NE! -- to jsem měl vypnuté, tak jsem ještě vypnul Zobrazovat počty komentářů v pramenech. Snad to pomůže. Díky moc, teď už je to podle mých představ:-)
bender
Profil
Někde na http://textpattern.org/mods/287/removing-comment-previews najdeš jak se zbavit těch náhledů. Ostatní bych neřešil, je to celkem užitečné a ztížíš práci SEO spamerům.
Timy
Profil
uf, další problém: nevíte někdo, proč mi v komentářích nefunguje Texy syntax pro kód?

/---code html
<html>
....
</html>
\---

tohle mi to prostě sežere, stejně jako tenhle zápis `<strong>` to taky sežere a nezobrazí správně jak má. Prošel jsem celý option a nic podezřelého jsem nenašel.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0