Autor Zpráva
Tanaris
Profil
Tvořím si web v klasickém html a css. Už je téměř hotový a dalším krokem by mělo být vložení RS. Bohužel v tomto směru mi není pár věcí jasných. Za prvé nevím jaký si vybrat. S žádným nemám zkušenosti. Našel jsem tento článek a rozhoduju se, který zvolit http://interval.cz/clanky/10-nejlepsich-redakcnich-systemu-cms/ Web bude pro stavební firmu o 7 - 10 stránkách s fotogalerií, počítadlem, formulářem, oknem aktualit, takže nic velkého. Jde mi hlavně o jednoduché ovládání. Dále mi není jasné jak svůj kód s grafikou nacpat do RS jako šablonu. Mám základní znalosti php, ale nevím jak přesně postupovat.
Str4wberry
Profil
Pro malé jednoduché statické stránky se mi docela líbí GetSimple (fotogalerie, kontaktní formulář a aktuality by bylo potřeba doinstalovat jako pluginy). Šablony jsou potom normální HTML se špetkou PHP.

Příklad

<?php include('header.inc.php'); ?>
<div class="wrapper">
    <div class="article">        
            <h1><?php get_page_title(); ?></h1>
            <?php get_page_content(); ?>
    </div>
  <?php include('sidebar.inc.php'); ?>
</div>
<?php include('footer.inc.php'); ?>

Pro rozsáhlejší web bych doporučil Wordpress (šablony jsou obdobné). Joomle bych se raději vyhnul, má podle mě dost krkolomnou administraci a občas ji někdo hackne.
Tanaris
Profil
Takže php příkazy hodím tam kde mám texty a ty nahraju do databáze, ze které se budou načítat? A jak je to se SEO, když v HTML jsou jen tyhle příkazy? Ty vyhledávač bere jakoby z databáze?
Str4wberry
Profil
GetSimple právě databási nepoužívá (všechna data jsou v XML), texty je potřeba přidat jako nové stránky v administraci. Systém potom zajistí načtení dat z XML a jejich propojení s HTML šablonou, tedy sestaví normální HTML stránku.
peta
Profil
Mozna by ti stacilo http://www.webnode.cz/ pro jednoduche stranky.
shaggy
Profil
Tanaris:
Ak ti stačí jednoduchý systém a nepotrebuješ databázu, môžeš skúsiť aj MNews.
Vieš ho veľmi ľahko integrovať aj do existujúcich stránok.
Tanaris
Profil
MNews se mi zalíbil. Díky.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0