Autor Zpráva
JohnMarston
Profil
Dobrý den.

Vytvořil jsem si a nakodoval vlastní design pro statické webové stránky. Ted bych tam chtěl vložit wordpress, abych nemusel dělat zásahy do kódu. Chci si přidávat fotky, měnit texty,..jedná se o statický web pro firmu o rozsahu 10 stránek. Něco jsem si o WP přečetl, nainstaloval, ale jsem z něj trochu zmatený. Můžete mi vysvětlit jaké značky použít na přidávání odkazů do menu, přidávání stránek a podobně? Například mám úvodní stránku s textem a menu vedoucí na další stránky. Jak mám tuto stránku pojemnovat? Page? Index? Vím, že se ptám hloupě, ale opravdu bych to potřeboval polopatě vysvětlit..
Sir Tom
Profil
JohnMarston:
Také dobrý den,

Wordpress je redakční systém pro správu obsahuje, který se nejdříve nainstaluje a poté upravuje. Nelze tedy (teoreticky) na již hotový design či statické stránky vložit Wordpress. Vždy to je tak, že na Wordpress se dává design. Tomu se říká úprava šablony (tématu) WP. Je to docela dost náročná práce (tvorba či úprava WP šablony) a mnoho lidí si na tom postavilo svoji živnost, takže nedoporučuji s minimálními zkušenostmi zasahovat do předpřipravených šablon Wordpressu. Můžeš si ovšem stáhnout do WP už hotovou šablonu.

Pokud chceš v rámci WP přidávat další stránky, tak prostě v administraci WP vytvoříš stránku a do menu (opět v administraci) vytvoříš položku, která bude na tuto stránku směřovat. To je vše. Veškeré obsahové úpravy se dělají v administraci WP.
JohnMarston
Profil
Takže css a html kód, který mám pro svůj design je mi vlastně na nic? Dále mě zajímalo jestli WP bere jen css ve tvaru style.css, Mám několik stylopisů, které používám a když jsem zkoišel do style.css dát @import na své styly tak se nic nestalo.
Sir Tom
Profil
JohnMarston:
Takže css a html kód, který mám pro svůj design je mi vlastně na nic?
Ano, ale může to sloužit jako základ pro někoho, kdo bude vytvářet novou šablonu pro Wordpress.

S těmi styly je to obdobný případ. Podívej se do složky wp-content/templates a vyber tam svoji vlastní šablonu a tam si otevři CSS soubor a ten pak upravuj.
JohnMarston
Profil
V tom případě by mě zajímalo jestli existuje nějáká alternativa. Nějáký způsob jak si na svůj kód a design našroubovat administraci s tím co bych od ní vyžadoval.


Udate: Trošku jsem googlil a prohledával zdejší témata a našel jsem redakční systém MNews. Zdá se mi to jednoduché aspon podle toho co jsem si přečetl. Jaký je váš názor?
Sir Tom
Profil
JohnMarston:
MNews neznám... ale tak zkusit jej můžeš...

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0