Autor Zpráva
Marschmallow
Profil
Dobrý večer,
mám na webu Joomla! 2.5 a chci se zeptat jak vytvořit rubriky pro návštěvníky. Zkoušel jsem Správce nabídek, Správce kategorií a nevím, jak zveřejnit rubriky. Mám něco nastavit v tomto (viz. správce...), nebo se to nastavuje někde jinde?
Díky
mlasevic
Profil
Co máš na mysli pod pojmem rubriky? V základním pohledu joomla pracuje s články, které se zařazují do jednotlivých kategorií - systém kategorií i článků je co do návrhu plně na uživateli.

Ty si pak můžeš zobrazit buď jednotlivé články nebo seznam článků z konkrétních kategorií. Nejčastěji jsou zpřístupněny přes menu (jedno nebo více) ze Správce nabídek.

Tedy :
1) Vytvořit si alespoň základní strukturu kategorií
2) Vytvořit si články
3) Ve správci nabídek si vytvořit minimálně jednu nabídku - tuším je tam už v default instalaci nabídka Main menu. U ní vidíš vpravo číslo (odkaz), které říká, kolik položek (menuitem) má daná nabídka
4a) V oné nabídce si tedy můžeš vytvořit vlastní položky, kde budeš u každé muset zvolit typ položky - pro jeden článek je to typ Zobrazení jednoho článku. V definici položky menu pak v pravé části vybereš, který článek na tuto položku pověsíš.

4b)Pro seznam článků v dané kategorii se volí typ položky Blog kategorie a pak v pravé části definice položky menu pak vybereš kategorii, které se to týká.

Pro Joomlu pak samozřejmě existují mraky dalších komponent a modulů, které pracují s tímto systémem článků.

Dotaz byl položen docela široce, tak snad jsem se odpovědí trefil. Pokud bys potřeboval vědět ještě něco, tak se ptej.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0