Autor Zpráva
Luke9
Profil
Ahoj všichni,

doslechl jsem se o možnosti mít redakční systém přesně na eshop, proto jsem si zkusil prestashop hned stáhnout a vypadá to podle mě dobře. Jelikož ale jsem se s jinými redakčními systémy moc nesetkal, spíš jsem si jen tak hrál, tak bych měl několik otázek:

1.) je to opravdu tak jednoduché, jak se na první pohled zdá? mám takový názor, že když by někdo chtěl úplně nějaký základní eshop, tak si nemusí kupovat žádného programátora, který mu to za 30 000 udělá, ale opravdu i člověk se znalostí kopírování a mazání souborů by toto zvládl sám

2.) jak moc jsou těžké úpravy pro vlastní personalizaci eshopu? Mám na mysli design, nějaké různé bloky stránek, které tam nechci mít, či naopak mít, např. jiné ikony, atd.

3.) obligátní otázka: opencart vs prestashop? :)

Díky moc za všechny názory.

Luke
peta
Profil
Luke9:
1) Ne, pro instalaci je dobre mit vic znalosti o tom, jak to cele funguje, protoze, pak se ti nemusi instalace zdarit

2) Ano, je dobre vedet, co delas, pokud delas zasahy do systemu. Desing zrovna muze byt jednoduche zmenit podle navodu, ale jakakoliv zdanlive prkotina mimo navod muze byt problem, ktery obycejny clovek se znalosti html/css nezvladne. Zvlast, kdyz si uvedomis, ze free cms ani ty komercni nejsou tak uplne dodelane a nejspis to placalo nekolik studentu, kteri maji o programovani jen zbezne znalosti.
Tudle jsem mel moznost delat upravy pro Magento, komercni cms. Zjistil jsem, ze je to nabalene na zend frameworku a ten celej ma kolem 300 MB. Chtel jsem po tom jednoduchy import export do csv pro excel. Na webu jsem zjistil, ze tato cast neni vubec doresena spravne, ze bezny uzivatel nema sanci neco takoveho delat, ze se musi pracne natukat sablona do systemu a doufat, ze to udela spravny export, import.

3) Zalezi na tobe, ja si to umim napsat v php sam :) Mi se libil treba Quick.Cart http://navody.c4.cz/quick-cart

Zaver z toho je, ze neco zvladnes sam a slozitejsi veci radeji zapomen, protoze, pokud na to neni oficialni plugin, tak neoficialni nemusi byt pro aktualni verzi shopu. A udelat to rucne muze byt dost problem i pro zkusenejsiho programatora. Jestli by se mu s tim chtelo ovsem drbat (treba 2 dny na vec, ktera se da pri navrhu programu poresit za 10 min)
Luke9
Profil
Díky moc :)
CZechBoY
Profil
Zdravím,
programovat umím relativně dobře, ale radši stavím na něčem funkčním (v mém případě opencart :-*).
Je to systém, který běhá skvěle do 1000 produktů, potom je nutné vyhodit blbosti a vychytávky (počet produktů v kategorii třeba) a dá se jet klidně i na půl mega ;-)

Šablony na opencart se dají sehnat, dá se i vybrat a je to mnohem levnější než stavět nějaký eshop na míru.
PeterK
Profil *
To je otestovane s tym poctom produktov? Ja som prave niekde cital, ze OC bezi prakticky na neobmedzeny pocet, a napr Presta ide max do 100 tis produktov... A tu je take male cislo, ze 1000 pre OC :)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0