Autor Zpráva
alex
Profil *
Ahoj a dobrý den,

potřeboval bych RS, který umožňuje následující:
- udělám si kompletně vlastní design
- vložím ho do RS a naplním web obsahem
- uživatel/majitel webu (klient, známý...) si bude moci přes nějaké jednoduché české rozhraní přidávat obrázky do fotogalerie, přidávat novinky a podobné velmi základní operace

Jde především o jednoduché weby s pár stránkami, RS z hlediska uživatele/vlastníka bude používáno na opravdu velmi jednoduché operace.
CSS + HTML mi nedělá problémy, RS jsou pro mě velká neznámá.

Důvod proč to potřebuji: občas dělám nějaké weby, všechno s RS jsem dával zpracovat spolupracující firmě, ale často se stane, že se nevejdu do ceny. Pro jednoduché projekty bych se chtěl tudíž osamostatnit.

Stěžejní pro mne je, aby uživatel/vlastník webu mohl opravdu velmi jednoduše upravovat pár položek. Administrátorské rozhraní se naučím, z toho strach nemám (aspoň zatím ne :o).

Původně jsem koukal po Joomle, ale po pátrání na internetu i tady v diskuzi vím méně, než když jsem začal...

Co byste mi doporučili? Ideálně opensource.
ninja
Profil
Wordpress, jestli vyhovuje kombinace PHP+MySQL. Případně jsou i jednodušší, ale nasadit vlastní šablonu na Wordpress je snadné, má množství rozšíření atd.
lorin
Profil
Mám velmi dobré zkušenosti s MNews, který je na to přímo navrhnutý.
alex
Profil *
ninja:
Wordpress, jestli vyhovuje kombinace PHP+MySQL. Případně jsou i jednodušší, ale nasadit vlastní šablonu na Wordpress je snadné, má množství rozšíření atd.

Děkuji za doporučení.
Ještě se zeptám hloupě a laicky: dá se pro uživatele/majitele stránek upravit rozhraní RS tak, aby měl jen omezené možnosti zasahovat do obsahu a současně to pro něj bylo jednoduché a intuitivní? Nemyslím tím nějakou "totální customizaci", ale omezení práv a snadnou navigaci typu "co mám udělat, když chci přidat aktualitu".
Venca V
Profil
alex:
Ještě se zeptám hloupě a laicky: dá se pro uživatele/majitele stránek upravit rozhraní RS tak, aby měl jen omezené možnosti zasahovat do obsahu

Jasně, jako superadmin tam máš různé role, které můžeš uživatelům přidělovat - admin, šéfredaktor, redaktor, z nichž každý má jiná práva.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0