Autor Zpráva
alex
Profil *
Jsem začátečník, už jsem zvládl základy (umím si vytvořit vlastní šablonu, používat vlastní šablony stránek, nastylovat menu apod.), takže se pouštím do prvního "ostrého" projektu.

Dotaz: chtěl bych uživateli/majiteli webu trochu zpříjemnit a zjednodušit administraci a také mu zakázat některé konkrétní úpravy (např. aby mohl přidávat a editovat příspěvky jen do jedné kategorie, obrázky nahrávat jen do složky fotogalerie apod.), případně pro něj odstranit některé elementy administrace, přidat si do hlavičky administrace svoje logo...
Přiřadit roli uživateli v administraci umím, ale nevím, jak dosáhnout výše uvedených úprav.

Vím, že na to existují pluginy, ale do těch se mi moc nechce. Zatím jsem se bez nich obešel (kromě fotogalerie).
Také vím, že to lze udělat ručně. Můžete mě prosím nasměrovat na nějaký tutorial nebo na příslušné položky ve WP Codexu?

Alex
Venca V
Profil
alex:
Jsem začátečník, už jsem zvládl základy

alex:
chtěl bych uživateli/majiteli webu trochu zpříjemnit a zjednodušit administraci a také mu zakázat některé konkrétní úpravy

Pokud mu to chceš opravdu zpříjemnit, pak se jako začátečník do ničeho takového nepouštěj :-) Na zakázání konkrétních úprav stačí dobře zvolit uživatelskou roli.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0