Autor Zpráva
Doby92
Profil *
Dobrý den,

chci se s vámi poradit jakou technologii použít pro tvorbu CMS, tak abych zamezil co nejvíce napadení mého systému a aby CMS mělo co největší výkonnost, ovšem jsem si vědom, že také záleží na způsobu naprogramování aplikace. Z mé strany mě zaujal Framework Nette a četl jsem o něm převážně kladné komentáře.

Budu rád, když tu zanecháte vaše poznatky (+,-) a popřípadě doporučení jiné technologie.
H13
Profil
Ahoj,

řekl bych, že PHP, MySQL, HTML, CSS, Javascript (Jquery) se jako technologie pro tvorbu CMS dají doporučit. - Nette framework jako nástavba určitě.

V poslední době jsou tendence vše přesunout na Javascript (Node.js, AngularJS) - jak moc se toto prosadí a jestli a kdy tyto technologie budou podporovány běžnými hostingy a zda za jejich pomoci vybuduješ robustní aplikace jako pomocí výše jmenovaných, to je otázka? :-)
Anonymní
Profil *
Pokud toužíš opravdu o maximální výkonnosti budeš muset zapomenout na PHP a spíše sáhnout po něčem jako je ASP.NET či JSP. Každopádně zrovna u toho .NETu musíš myslet na to, že licence jen na "blbý" operační systém stojí kolem 20 000 a to ani nemluvě o databázovém serveru, takže se to dosti značně projevuje na ceně hostingu.

Samozřejmě také záleží jak velké si to CMS představuješ. Pokud chceš napsat jenom nějaké základní tak ti bude rozhodně stačit i to PHP, pokud ale dopředu víš, že chceš udělat něco mnohem většího, tak ti z mé vlastní zkušenosti doporučuji právě to ASP.NET, už jenom z důvodu že se s Visual studiem hrozně příjemně pracuje a těch výhod je samozřejmě daleko více..

Takže momentálně záleží spíše na tobě co si představuješ, jak který jazyk ovládáš atd..
Joker
Profil
Anonymní:
Pokud toužíš opravdu o maximální výkonnosti budeš muset zapomenout na PHP a spíše sáhnout po něčem jako je ASP.NET či JSP.
Je ten výrok podložený něčím jiným, než přáním, aby to tak bylo?
Reálné srovnání bude docela složité, protože rychlost zásadně ovlivní to, jak je ten program napsaný.

Ale dovolím si prohlásit, že PHP jako technologie žádnými problémy s výkonem netrpí.
Například Wikipedia nebo Facebook jsou udělané v PHP.

Pokud chceš napsat jenom nějaké základní tak ti bude rozhodně stačit i to PHP, pokud ale dopředu víš, že chceš udělat něco mnohem většího(…)
V PHP jsou takové základní CMS jako Drupal, Wordpress nebo Wiki.
Pochybuji, že Doby92 bude dělat něco mnohem většího, než tohle.
juriad
Profil
Anonymní:
Často je levnější zaplatit nový server než dalšího vývojáře na fulltime. V oblasti PHP je přetlak vývojářů (neříkám kdovíjak schopných), můžeš ušetřit i tímto způsobem.
Lamicz
Profil
Joker:
Facebook AFAIK už dnes plně přešel na HipHop Virtual Machine, takže srovnání je nepřesné.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0