Autor Zpráva
spejle
Profil
Dobry den, potrebuji plnit web ze souboru xml.
Zaklad webu mam hotovy - od dodavatele jsem dostal xml soubor.
Kam ho mam vlozit?
Diky za nakopnuti.
Taps
Profil
spejle:
Záleží jaký redakční systém používáš a jaká je struktura databáze. Každopádně budou potřeba znalosti PHP
spejle
Profil
Kontrolu na redakčním systémem nemám, jde o pronajatý prostor.
Myslel jsem, že pomocí příkazu php vložím *.xml do stránky a po kliknutí na odkaz se zobrazí nabídka.
Jaké příkazy PHP máš na mysli?
Díky
spejle
Profil
našel jsem tento script: http://www.java2s.com/Code/JavaScript/Development/functionloadstheXMLdocumentfromthespecifiedURL.htm

Jen ho musim jeste upravit, anad to bude fungovat.
Za případné návrhy na úpravu děkuji.
okolojsoucí
Profil
A můžete sem nám vložit strukturu toho XML souboru?
spejle
Profil
okolojsoucí:
Tento XML soubor nemá připojeny žádné informace o vzhledu prvků. Strom XML dokumentu je zobrazen níže.
<CATALOG><PRODUCT><KOD>---15</KOD><NAZEV>Dárkový šek v hodnotě 1500,- Kč</NAZEV><POPIS>Využijte možnost obdarovat svoje blízké, aby si pak sami vybrali zboží podle svého přání. Spolu s dárkovým šekem obdržíte zdarma poštou aktuální ----. Šek uplatníte při objednávce z tištěného ka Při nákupu dárkového šeku poštovné a balné neplatíte. Slevy a bonusy při nákupu dárkového šeku uplatnit nelze!</POPIS><ZARUKA/><VYROBCE/><DOSTUPNOST>-1</DOSTUPNOST><EUBEZDPH>1250</EUBEZDPH><EUSDPH>1500</EUSDPH><REMA>0</REMA><OBRAZEK>http://-------/----/Pictures/Store/---.jpg</OBRAZEK><VELKYOBRAZEK>

Konkretni odkazy ze stromu jsem musel z duvodu smlouvy odmazat.
Je to katalog zbozi vse se stale opakuje - proto je vypis.
vecer nebo zitra sem nahodim svj navrh
Radek9
Profil
spejle:
O jaký systém se jedná? Jestli nemáte přístup ke kódu a systém sám export nepodporuje, tak je vám to stejně k ničemu. Pokud export podporuje, tak určitě v jiném než uvedeném formátu a soubor budete muset např. pomocí PHP převést, aby byl kompatibilní.
spejle
Profil
Radek9:
byznysweb FLOX 2.0
chci to řešit scriptem vloženým do html stránky.
základ je, aby skript natáhl xml stránku a pak rozparsoval na jednotlivá oddělení - případně zahodil co se nehodí.
_es
Profil
spejle:
Prečo nekomunikuješ s výrobcom CMS, respektíve si nenaštuduješ dokumentáciu k tomu systému? XML je všeobecný formát a nemá nič konkrétne spoločné s tým CMS.
spejle
Profil
_es:
Prečo nekomunikuješ s výrobcom CMS, respektíve si nenaštuduješ dokumentáciu k tomu systému? XML je všeobecný formát a nemá nič konkrétne spoločné s tým CMS.

Jsem rád, že si tady - jenom nevim na co. :-(

CMS co mel to poskytl.
_es
Profil
spejle:
Jsem rád, že si tady - jenom nevim na co. :-(
Ja zase nerozumiem, prečo sa pýtaš tu a nie dodávateľa systému.

CMS co mel to poskytl.
Čo je to „to“? Ak je to návod ako „plnit web ze souboru xml“, tak už snáď odpoveď na svoj dotaz vieš.
spejle
Profil
_es:
Koukal jsem na tve prispevky - nic odborneho.
Jenom prazdna slova.
Odpovedi co jsem a nemel delat si nech.
Vyjadri se k tematu - co je mozne a co ne.
Jinak jdi svou cestou.

Pro tebe - napsal jsem, že to budu řešit scriptem v javascriptu - viz odkaz vyse.
Odborna odpoved: TO NEPUJDE - NEBO PUJDE proto a proto.
Dekuji ti.
_es
Profil
spejle:
Pro tebe - napsal jsem, že to budu řešit scriptem v javascriptu - viz odkaz vyse.
Odborna odpoved: TO NEPUJDE - NEBO PUJDE proto a proto.
Dekuji ti.
Nepôjde, JS beží len v prehliadači. Hľadáš zle, musíš hľadať na stránke výrobcu CMS, alebo ho kontaktovať.

Jenom prazdna slova
Nie je z čoho vyjsť, nemôžeme predsa vedieť, čo máš za „XML súbor“, aké funkcie má ten CMS, či ti to nedodal nejaký subdodávateľ s nejakými úpravami, ... Na stránke www.byznysweb.cz/faq si už hľadal (ak je správna)? Zákaznícku podporu si už vyskúšal?
spejle
Profil
_es:
Dekuji - JS bezi jen prohližeči. To jsem nevedel.

Ukázka xml je výše o 7 příspěvků.

Musím s tebou souhlasit, nekdy je lepsi kontaktovat podporu, ale zde mozna dojde k nasazeni sveho CRM.

Jen mi slo o to prozkoumat možná řešení. S XML mam chabe zkušenosti.


Mozna ta vlastnost JS - bezi pouze v prohlizeci se da vyuzit.
Promyslim ji.
Fisir
Profil
Reaguji na spejle:
Mozna ta vlastnost JS - bezi pouze v prohlizeci se da vyuzit.
Promyslim ji.
To je blbost, lidé bez zapnutého JavaScriptu nic neuvidí, stejně tak vyhledávače. Příště bych být tebou zvážil formu příspěvků, _es ti chce pomoct.
final
Profil
Neviem ako ostatní, ale ja mám pocit, že spejle-ovi ide úplne o niečo iné ako si vy myslíte..myslím si, že má klasický eshop a k nemu dostal xml súbor s výrobkami, ktoré chce importovať do toho eshopu.. ale stále platí, že má s tým kontaktovať správcu svojho systému
spejle
Profil
Fisir:
OK
jasna a strucna odpoved.

mozna plneni webu z XML ma vice zaporu nez kladu - mozna je na prekazku a xml je dobre na jine veci.
To jsem chtel svym dotazem zjistit.
final
Profil
spejle:
mozna plneni webu z XML ma vice zaporu nez kladu - mozna je na prekazku a xml je dobre na jine veci.
To jsem chtel svym dotazem zjistit.
to nie je pravda, ja nevidím žiadne zápory..ak ide o plnenie eshopu tak stačí pracovať s tým xml súborom pomocou php
spejle
Profil
final:
OK

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0