Autor Zpráva
tomasoxi
Profil *
Dobrý den,
spustil jsem web na Wordpressu, ale v článcích se mi zobrazuje diakritika tučně. Nevíte čím to může být? Zobrazuje se to takto v Chrome, IE a Firefoxu.

Screenshot:

juriad
Zvolený font neobsahuje podporu pro české znaky. Zvol jiný font.
Bubák
juriad:
Zvolený font neobsahuje podporu pro české znaky.
Možná obsahuje, ale není zprovozněna jejich podpora.

tomasoxi:
Koukni na Wordpress - Špatná diakritika
tomasoxi
Profil *
Mohli byste mi prosím poradit, co změnit v kódu, aby to fungovalo?

body { font-family: "Titillium", Arial, sans-serif; }

@font-face {
    font-family: 'Titillium';
    src: url('fonts/titillium-light-webfont.eot');
    src: url('fonts/titillium-light-webfont.svg#titillium-light-webfont') format('svg'),
         url('fonts/titillium-light-webfont.eot?#iefix') format('embedded-opentype'),
         url('fonts/titillium-light-webfont.woff') format('woff'),
         url('fonts/titillium-light-webfont.ttf') format('truetype');
    font-weight: 300;
    font-style: normal;
}
@font-face {
    src: url('fonts/titillium-lightitalic-webfont.eot');
    src: url('fonts/titillium-lightitalic-webfont.svg#titillium-lightitalic-webfont') format('svg'),
         url('fonts/titillium-lightitalic-webfont.eot?#iefix') format('embedded-opentype'),
         url('fonts/titillium-lightitalic-webfont.woff') format('woff'),
         url('fonts/titillium-lightitalic-webfont.ttf') format('truetype');
    font-weight: 300;
    font-style: italic;
}
@font-face {
    src: url('fonts/titillium-regular-webfont.eot');
    src: url('fonts/titillium-regular-webfont.svg#titillium-regular-webfont') format('svg'),
         url('fonts/titillium-regular-webfont.eot?#iefix') format('embedded-opentype'),
         url('fonts/titillium-regular-webfont.woff') format('woff'),
         url('fonts/titillium-regular-webfont.ttf') format('truetype');
    font-weight: 400;
}
@font-face {
    src: url('fonts/titillium-regularitalic-webfont.eot');
    src: url('fonts/titillium-regularitalic-webfont.svg#titillium-regular-webfont') format('svg'),
         url('fonts/titillium-regularitalic-webfont.eot?#iefix') format('embedded-opentype'),
         url('fonts/titillium-regularitalic-webfont.woff') format('woff'),
         url('fonts/titillium-regularitalic-webfont.ttf') format('truetype');
    font-weight: 400;
    font-style: italic;
}
@font-face {
    src: url('fonts/titillium-semibold-webfont.eot');
    src: url('fonts/titillium-semibold-webfont.svg#titillium-semibold-webfont') format('svg'),
         url('fonts/titillium-semibold-webfont.eot?#iefix') format('embedded-opentype'),
         url('fonts/titillium-semibold-webfont.woff') format('woff'),
         url('fonts/titillium-semibold-webfont.ttf') format('truetype');
    font-weight: 600;
jefitto44
Musíš pozrieť zložku fonts či tam je titilium s podporou znakov... dá sa použiť aj titilium z google fonts. Nájdeš tam titillium, vyberieš rezy, aké chceš (regular, bold atď)
vyhodí ti takéto niečo
<link href='http://fonts.googleapis.com/css?family=Titillium+Web&subset=latin,latin-ext' rel='stylesheet' type='text/css'>
Latin-ext: latin extension, čiže podpora pre latinské znaky

A potom už píšeš normálne iba font-family
font-family: 'Titillium Web', sans-serif;
tomasoxi
Profil *
S tím titillium fontem mam problém, tak bych tam nehcal jen Arial, tak jsem umazal z body { font-family: "Titillium", Arial, sans-serif; } to titillium, ale teď když dám někde tučný arial, tak se tučný neudělá, nevíte co s tím?
Bubák
tomasoxi:
S tím titillium fontem mam problém
Je řešitelný, já bych to udělal tak, že bych si z důvěryhodného zdroje (třebas Google Web Fonts nebo Font Squirrel) písmo stáhnul a pomocí Font Squirrel bych ho převedl do požadovaných formátů. Pozor, stažení i převod je třeba udělat s nastavením pro všechny, nebo alespoň pro české národní znaky.

teď když dám někde tučný arial, tak se tučný neudělá, nevíte co s tím?
S tučným Arialem není problém, příčina se dá zjistit během chvilky z živé ukázky a když povíš, kde má být písmo tučné.
jefitto44
Pravdepodobne tam nemáš font-weight:bold;
Alebo pridávaš do html <b>/<strong> a tie máš v CSS definované že majú mať font-weight:normal (resp. font-weight:400)
Porim
Celkom som nepochopil podľa tejto témy a ani tej druhej čo tu je na fórach, že ako to opraviť.
Viete mi prosím poradiť ako to upraviť v téme Serene?
Prikladám style.css súbor: Download
jefitto44
O aky font ide? Uvediem príklad pre titillium

Toto treba vložiť do hlavičky medzi tag <head> a </head>

<link href='http://fonts.googleapis.com/css?family=Titillium+Web:400,200,300,600,700,900&subset=latin,latin-ext' rel='stylesheet' type='text/css'>

čísla sú rôzne hrúbky písma, ktoré používaš v CSS vlastnosti font-weight (teda môžeš použiť aj tenšie ako normál [400], ale aj hrúbku medzi normal a bold [600], či hrubšie ako bold [900])
&subset=latin,latin-ext znamená, že chceš aj podporu pre latin-extended znaky, čo sú dlžne a mäkčene

toto vkladáš tam, kde chceš zobraziť daný font

font-family: 'Titillium Web', sans-serif;
Porim
No to práveže ani neviem isto, ktorý font robí problémy, preto som sem pridal svoj style.css.

Podľa nasledujúceho predpokladám, že ide o Raleway, ale aj tak najlepšie pozrieť môj štýl šablóny (style.css).
"
body, input, textarea {
font-family: 'Raleway', Arial, sans-serif;
"

Ak ti správne rozumiem, tak musím taký riadok pridať hocikam medzi tag <head> a </head> v súbre header.php, teda do tejto časti:
<head>
    <meta charset="<?php bloginfo( 'charset' ); ?>" />
    <title><?php wp_title( '|', true, 'right' ); ?></title>
    <link rel="pingback" href="<?php bloginfo( 'pingback_url' ); ?>" />
    <link rel="profile" href="http://gmpg.org/xfn/11" />

<!--[if lt IE 9]>
        <script src="<?php echo get_template_directory_uri(); ?>/js/html5.js"></script>
    <![endif]-->

<?php wp_head(); ?>
</head>

Pozral som si teda Google Fonts a keď som tam dal Raleway a dal som filter na latin-extended, tak mi zmizli všetky Raleway výsledky (len Raleway-dots tam ostal). Teda predpokladám, že toto písmo asi nemá vôbec podporu tohto fontu a jediná možnosť ako to opraviť je zmeniť celý font?? :_(

Vaše odpověď

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: