Autor Zpráva
PepaH
Profil
Dobrý den,

chtěl bych zde požádat o radu, zda-li je možné vytvořit dva různé weby v jednom adresáři Wordpressu. Na doménu jsem klasicky nainstaloval Wordpress, ale chtěl bych docílit toho, aby po kliknutí na www.domena.cz se lidem zobrazila stránka, která by odkazovala na dva (či v budoucnu více) další weby, tedy: www.domena.cz/web1/ a www.domena.cz/web2.

Ideální by bylo, aby oba weby šlo spravovat pomocí jednoho systému, s tím, že bych pokaždé mohl zvolit kde budou stránky s obsahem, příspěvky či widgety zveřejněny.

Šlo by to takto udělat?

Díky za rady a informace :-)
jefitto44
Profil
Takto asi nie... ale na domena.cz pridaš zložky web1 a web2 a do obidvoch nahodíš wordpress... databázu môžeš použiť tú istú, len musíš zmeniť prefix tabuľky (pri inštalácií posledný riadok napr. wp_ a wp2_)

Potom už vytvoríš iba index.html v roote, kde vytvoríš odkazy na tie dve stránky
Mike8748
Profil
PepaH:
ano, šlo by to. k tomu slouží wordpress multisite (google poradí jak na to).
wordpress mu umí vytvořit síť webů, ať už pomocí domén nebo adresářů. Administrace je pak jen jedna, s tím že pokud budeš mít dostatečné oprávnění, tak můžeš spravovat všechny weby v sítí, případně vytvořit uživatele s oprávněním jen na konkrétní web.
PepaH
Profil
Super, díky. :-) O tom WP multisite jsem již slyšel, tak to vyzkouším :)


A jestli se ještě mohu zeptat, jak mám vytvořit ten podadresář pro weby, aby byly propojeny s WP multisite a tou hlavní instalací? :-) Zatím jsem toto nedělal a nemohu ani bohužel najít jak na to :/ Respektive mi jde o to, do jaké složky vytvořit složku pro web a co do ní umístit za soubory? :)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0