Autor Zpráva
Shaim
Profil
Dobrý den,



na e-shopu (Prestashop 1.5.6.2) máme pár produktů (cca 50) a u každého máme varianty (vlastně nemáme). Přes generátor kombinací vždy generujeme asi 5 minut a poté umře stránka na timeout (přerušení spojení).
Jak se to dá řešit? Prodáváme prsteny, takže se nám vytváří v DB desetitísíce záznamů. Jelikož každý produkt má několik desítek velikostí, X typů materiálů apod. Presta bohužel páruje zřejmě každý s každým..

Našli jsme jako řešení pouze tento modul, (http://www.presto-ch...wizard-pro.html), ale řešení se nám zdá drahé.

Co byste nám doporučili?

Děkuji.
Enko
Profil
Generování kombinací je náročný a zdlouhavý proces. Požádej svého poskytovatele webhostingu o vyšší timeout, pokud bude ochotný ti ho nastavit klidně na hodinu i více, neváhej a ber maximum co jde. Další možností je použít nějaký VPS, kde si nastavíš neomezený timeout a necháš to projet do konce a pak jen přeimportuješ. Osobně si pamatuji, že jsem před cca rokem dělal hromadný import včetně stahování obrázků (kde byla dost omezená rychlost stahování), kde bylo desítky tisíc produktů a ke každému se stahoval obrázek z externího webu a běželo mi to na Prestě více než 13hodin. Musel jsem si na to vyhradit počítač, ze kterého jsem to spustil a nechal běžet.

Ten odkaz, co jsi vložil, je nefunkční. Ale pokud ten modul bude umět spouštět například po dávkách a bude stát i několik tisíc Kč, tak se to z mé zkušenosti vyplatí, pokud nechceš absolvovat to, co jsem popisoval.
jirik008
Profil *
Mám podobný problém s Prestashopem 1.6. Mám cca 7000 produktů a k nim obrázky. Navíc jsou zde produkty v barevných variantách (až 700 barev). U zakoupených modulů mám problémy s časováním, velikostí paměti, nezobrazením jaké chyby se vyskytly při importu, speciálních nastavení na cloudu, atp. Rád bych tento problém vyřešil přímým zadáváním do databáze mysql z lokálního počítače a taktéž nahráním obrázků do určité složky na ftp serveru. Obrázky potřebných velikostí si lokálně vytvořím hromadně sám (nepotřeboval bych generátor Presty). Nicméně nikde jsem nenašel kde v tabulkách mysql zadávat cestu k obrázkům.
Keeehi
Profil
S přestoupil jsem nikdy nepracoval, ale můj postup by byl takový, že bych si udělal dvě lokální kopie jak souborů tak databáze. Na jedné lokální kopii bych provedl ty změny jaké chci (import produktů, generování variant, atd.) Jelikož mám lokální kopii plně pod kontrolou, mohu si limity nastavit jaké chci. Pak bych porovnal změny v souborech a databázi se s tou druhou, nezměněnou kopií. No a tyto změny bych nahrál na server.
To proč bych to dělal takto je hlavně kvůli tomu, že i kdybych třeba našel v databázi tabulku pro obrázky, tak to nemusí být jediné místo, které se mění. A zkoumat celou databázi a hlavně zjišťovat jednotlivé vazby by se mi opravdu nechtělo. Navíc na porovnání a zjištění rozdílů existují nástroje.
jirik008
Profil *
Keeehi:
Váš postup mě připadá logický a líbí se mi. Jak složitý a náročný je pro začátečníka? Dříve jsem jen lehce pracoval s databází Acess, teď si vše připravuji a propojuji v Exelu (data pro eshop). Jak složité je nastavování limitů na lokálním serveru? Bude možné instalovat lokálně i placené moduly (rozšíření Prestashopu)? Jestli jsem vás dobře pochopil, tak právě pro zjištění rozdílů v souborech a databázi existují nástroje. O jaké nástroje se jedná a jak složité je s nimi pracovat? Rád bych vás poprosil o případný telefonický rozhovor (placenou konzultaci) pro uvedení do problematiky a zjištění dalšího optimálního (nejvhodnějšího) postupu.
Keeehi
Profil
jirik008:
Jak složité je nastavování limitů na lokálním serveru?
To je jedna z těch jednodušších činností.

Bude možné instalovat lokálně i placené moduly (rozšíření Prestashopu)?
To záleží, jestli jsou nějak zabezpečené. Nejspíš však nebudou a i kdyby byly, tak asi nebudou nijak kontrolovat změnu prostředí v kterém jsou spouštěny. Ony to ostatně ani dělat nemohou, protože prostředí se mění občas i na ostrých serverech.

O jaké nástroje se jedná a jak složité je s nimi pracovat?
Ony stačí celkem primitivní nástroje. Pokud presta neprovádí nějaké velké prasárny (což zřejmě neprovádí) měl by na vše stačit obyčejný diff který je standardně v téměř každé linuxové distribuci. Jedná se o program, který běží v terminálu a pracuje se s ním jen pomocí něj. Nemá tedy žádné klikací rozhraní. Ovšem není to nic složitého a ti co ovládají alespoň základně práci s terminálem to určitě zvládnou. Dokážu si ale představit, že ti co terminál v životě neviděli, tak pro ně to může být peklo.

Rád bych vás poprosil o případný telefonický rozhovor (placenou konzultaci) pro uvedení do problematiky a zjištění dalšího optimálního (nejvhodnějšího) postupu.
Pokud chcete, tak i to je možné. Email mám v profilu.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0