Autor Zpráva
akali
Profil *
Ahoj. POkoušel jsem se jako začátečník pracovat s wordpressem a nemůžu se dopracovat kýženého výsledku.

Potřebuji udělat po levé straně (svislé) rolovací menu, které potom přesunu z levého divu do hlavičky (jak na to?)

Poté je dalším požadavkem přidávání textů ve stejném formátu. Celý text, který vložím bude mít zelené pozadí a bude rozdělen na levou a pravou část. V levé části bude obrázek a v pravé části obrázek. Lze to dopředu nějak nastylovat?

Půjde tuto šablonu www.separatista.net nějakým způsobem vycentrovat na střed obrazovky? Zkoušel jsem to stylováním přímo do souboru, ale ani to s tím nehlo. Když oddálím (ctrl + pohyb kolečkem) obrazovku, vždy to zůstane přilepené k levé straně :-/


Poté je dalším požadavkem přidávání textů ve stejném formátu. Celý text, který vložím bude mít zelené pozadí a bude rozdělen na levou a pravou část. V levé části bude obrázek a v pravé části text. Lze to dopředu nějak nastylovat?
anonymníí
Profil *
akali:
Poté je dalším požadavkem přidávání textů ve stejném formátu.
Všechny CMS zpravidla pracují s téměř plain texty nebo wysiwyg editorem (možnost přepnutí), takže zachování formátu je snadné.

Lze to dopředu nějak nastylovat?
Ano, lze. O tom přeci CMS je, že je nějaká šablona/y a do ní se jen plní texty.

Půjde tuto šablonu http://www.separatista.net/ nějakým způsobem vycentrovat na střed obrazovky?
Ano, zásahem do CSS. A kupodivu, centruje se to jako každá jiná stránka, žádným kouzlem. Zkus hledat.

Zkoušel jsem to stylováním přímo do souboru, ale ani to s tím nehlo
Co jsi zkoušel? Já jsem si to zkusil a během asi 5 vteřin jsem měl vycentrováno. Včetně hledání správného "centrovacího" elementu.
akali
Profil *
Zkousel jsem element body a html nastavit na margin-left:0 auto;.. ale beze zmeny

Co presun toho menu? Pujde to take presunout do hlavicky?
anonymníí
Profil *
akali:
Zkousel jsem element body a html nastavit na margin-left:0 auto;.. ale beze zmeny
Oba jmenované elementy se vycentrovaly. Jen... ty to nevidíš, protože oba mají šířku 100% a tam se trochu ztrácí zarovnání na střed, vlevo a vpravo.

Nápověda (proč jsi nezkusil hledat nějaký článek o centrování? Zjistil bys, že se necentruje ani html, ani body): vyber správný element, který potřebuješ vycentrovat.

Nápověda 2: margin-left: 0 auto je nesmysl, prohlížeče ho zahodí.

Co presun toho menu? Pujde to take presunout do hlavicky?
Všechno jde, když se chce. Tobě se ale zatím moc nechtělo, zdá se mi.
Akali
Profil
Zkouším to přidávat k různých divům, ale vycentrování mi pořád nefunguje.. :-/


Tak už se to povedlo. Stačilo to napsat do "site"..Děkuji za rady!!

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0