Autor Zpráva
anomys
Profil
Prosím o vysvětlení těchto licencí ve zkratce (z těch na interntu pořád nechápu, co potřebuji) a pak vysvětlení v praxi.

Mám stáhnutou free šablonu (GPL, GNU licence) na wordpress, co s ní můžu a nemůžu?

- Jaké jsou obecné podmínky u GPL, GNU licence, pro použití šablony (ve zkratce)?
- Můžu jí publikovat veřejně se svým obsahem a vydávat web za vlastní (tím myslím obsah)?
- Můžu si účtovat nějaké peníze, když klientovy naistaluji a zprovozním web se stáhnutou šablonou?
- Můžu takto stáhnutou šablonu upravovat a do patičky napsat něco jako "Edited by: Aleš", při zachování zpětného odkazu na autora šablony?

Děkuji.
Marschmallow
Profil
anomys:
Musíš zachovat copyright v kódu i v patičce. Můžes upravit kód a použít ho pro svoje účely. Nesmíš šablonu prodávat, ani upravenou. Nesmíš šablonu vydávat za svou, obsah pochopitelně můžeš. Můžeš si peníze účtovat, ale na fakturu bych nedával zmíňku o té šabloně.


Já do patičky píšu: Šablonu upravil z originálu (název šablony+odkaz): (jméno upravujícího).
Nebo kompletně zachovám copyright.
Jednotlivé body by neškodilo očíslovat ;)
juriad_
Profil *
Marschmallow:
Sablonu upravovat a prodavat smi. Ale musi zakaznikovi poskytnout zdrojove soubory pouzite pri vyvoji. Musi sablonu poskytnout pod stejnou licenci, tedy zakaznik s ni muze delat to same.
Myslim ze take musi poskytnout seznam zmen, ktere provedl oproti puvodni verzi.
Marschmallow
Profil
juriad:
Takže je to vzdáleně příbuzné licenci CC 4.0 BY-SA
Marschmallow
Profil
anomys:
Tady jsem našel více informací: www.gnu.org/licenses/gpl-2.0.html
juriad
Profil
Tady je to dokonce česky: http://jxself.org/translations/gpl-3.cz.shtml
A často kladené otázky: http://www.gnu.org/licenses/gpl-faq.cs.html

Rozlišuj verzi 2 a 3, v některých ohledech se liší. A ještě verze těchto licení s přívlastkem Lesser - ty slouží pro licencování knihoven.
anomys
Profil
Takže pokud chápu dobře, stačí, když nebudu vydávat design za svůj (v patičce prostě nechám copyright na původního autora + třeba přídám, že jsem to já upravoval) a bude vše ok? Když ho třeba "prodám" nějakému klientovi s tím, že mu ho naistaluju vyberu "free" šablonu, upravím jí podle představ klienta a doplním obsah atd.?
Marschmallow
Profil
anomys:
Přesně tak.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0