Autor Zpráva
neregistrovaný
Profil *
Zdravím,
jak napojit portfolio na WP i s bogem? Je potřeba nainstalovat 2x WP (jeden pro portfolio a jeden pro blog)? Nebo se to dá nějak v jedné instalaci WP? Chci použít vlastní design, takže nechci žádnou šablonu.

2) Ještě jedna otázka. Jak vytvořit blog tak, abych jej měl na adrese blog.nazevwebu.cz nebo nazevwebu.cz/blog ?
Marschmallow
Profil
neregistrovaný:
Pro subdoménu dvě instalace.
neregistrovaný
Profil *
A když to nedám na subdoménu, ae jen web.cz/blog ? Ještě nevím co je vhodnější a lepší řešení.
rovi
Profil
V podstatě je to jedno a je to na vás. Podle toho jak tomáte nastavený. V (free)hostingu na endoře si můžete vybrat směrování subdomén. Tak např. budete každou složku v doméně směrovat jako subdoménu (což není elegantní řešení) a budete moct přistupovat k blogu přes blog.domena.xy i přes domena.xy/blog/. Imho pro blog bych to videl na domena.xy/blog/
Marschmallow
Profil
neregistrovaný:
Stačí Vám klidně tahle struktura:
www - kořenový adresář - zde první instalace Wordpressu - portfolio
www/blog - složka - zde druhá instalace Wordpressu - blog

Následně stačí nastavit složku blog jako subdoménu - pomocí .htaccess, nebo administrace hostingu. Pomocí .htaccess třeba takto:
RewriteCond %{HTTP_HOST} blog\.domena\.cz$ [NC]
RewriteCond %{REQUEST_URI} !blog/.*$
RewriteRule ^(.*)$ blog/$1 [L]
Stačí změnit vyznačené části v kódu.
dalik
Profil
neregistrovaný:
Pro tohle vyborne slouzi funkce wordpress multisite
Marschmallow
Profil
dalik:
Já hlavně nevím, proč chce mít neregistrovaný oddělené portfolio a blog zvlášť. Proč prostě nemá blog jako kategorii v menu.
dalik
Profil
Nejspise chce mit dve sablony.
neregistrovaný
Profil *
Marschmallow: A jak to udělat neodděleně?

Celý web totiž bude mít kategorie (např: homepage, reference, blog, kontakt) a blog bude muset mít taky kategorie. Nebo to potom udělám jako podkategorie?

Nevím, co použít pro výpis referencí? Mám je dělat jako články ve své zvláštní kategorii? Nebo každou referenci mám dělat jako stránku? (každá reference bude obsahovat krátký popis a jakoby takovou zjednodušenou case study).

Budu rád za radu,
Díky.
martin1312
Profil
neregistrovaný:
Prečo chceš mať "homepage, reference, blog, kontakt" ako kategórie? Prečo nie normálne Pages/Stránky?
Osobne vôbec nerozumiem, prečo to chceš mať tak nelogicky, o 2 inštaláciách WP ani nehovorím. Predsa "stránky webu" ako si písal (homepage, referencie, blog, kontakt) urob ako stránky, v nastaveniach akurat prestavíš na Front Page a výpis článkov na stránku Blog.
Výpis referencií môžeš urobiť ako podstránky stránky "referencie", tie nie je problém ani následne vypísať všetky pod seba a podobne.
weroro
Profil
dalik:
Já hlavně nevím, proč chce mít neregistrovaný oddělené portfolio a blog zvlášť. Proč prostě nemá blog jako kategorii v menu.
Ono to každému po čase dôjde Oddelenie blogu od súkromných stránok a prepojenie s fórom

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0