Autor Zpráva
anomys
Profil
Ahoj,

chtěl bych vědět, jestli existují něco jako blank šablony, které už maj udělaný základ/kostru (header.php, footer.php, atd.) a ze které bych mohl vycházet a upravovat do svého stylu.

Chápu, že je je spousta specifických stránek a že nemůžu existovat "univerzální". Vysvětlím to na příkladě: Mám klasickou free šablonu (GNU licence), kompletní obsah, dělám já sám, jak efekty, ikonky, obrázký, nějaký animace a prostě všecho, jediné co má z původní šablony je hlavička (místo pro obrázek, logo, pak ještě menu), pak pozadí na obsah, a patičku. Přesto si osobně myslím, že to nemůžu prezentovat zcela jako moje dílo, protože nějaké části jsou z původní šablony. Ikdybych změnil vše, barvu, velikost, vyměnil jednotlivé věci za nové, kód bude pořád původního majitele šablony a z duševního hlediska, bych se pořád necítil, že je to moje.

Vím, že to zní možná pro někoho divně, že místo toho, abych napsal kód pro šablonu úplné od začátku, než složitě vše hledat už v nějaké šabloně a přepisovat, ale odpověď je snadná, ještě nejsem na tom tak dobře, abych to napsal.
Musilda
Profil
Underscores je šablona, kterou podporuje i Automattic jako kostru šablony, která má vše, co v ní má být. Jeno styly si musíš udělat.
http://underscores.me/
jefitto44
Profil
Takých je viac a ja hľadám niečo podobné... ak by to malo bootstrap a responsive, tak ideálne... tuším sa to volá scratch themes, ale k ničomu, čo by stálo za reč, som sa nedopátral
anomys
Profil
Musilda, jefitto44:
Díky, díky. Podívám se na to.

Ještě jsem se neodvážil napsat celou šablonu sám, zatím nemám tolik zkušeností a nemám teď moc času se tím zaobírat, snad v budoucnu. Ale občas mě opravsu štve, že některý web, co udělám, tak je v 85% můj, ale pořád tam je základ (ikdyž vlastně jen jednoduchý), co není můj. Chci prostě říct: "tohle je MOJE práce, moje šablona!", bez výčitek.
jefitto44
Profil
no ale keď použiješ tú scratch šablonu, tak to tiež nebude celé tvoja práca predsa...
anomys
Profil
jefitto44:
Ani ta Underscores? Já právě hledám něco jako "čistou" šablonu. Jednoduše řečeno jako, když ti nějaký Adobe DW automaticky vypíše:

<!doctype html>
<html>
<head>
<meta charset="utf-8">
<title>Untitled Document</title>
</head>

<body>
</body>
</html>

Rozumíš mi ne? Jen aby to byli jednotlivé vytvořené stránky, co wordpress má a pak celý grafický a funční obsah uděláš. Nejsem si ani jistý, jestli něco takového je, proto se ptám.
Musilda
Profil
anomys:
No ale to ani nejde. Používáš funkce WordPressu, to není tvoje práce, postupy jsou podobné, takže jak "jinak" chceš psát funkce a objekty, když to prostě bude podobné. S tím bych se netrápil. Jestli chceš psát šablonu od začátku sám, najdi si nějaký tutoriál. Ale z Underscores se naučíš, co by v šabloně mělo být. A podle tvého posledního komentáře, je to přesně to co chceš.
anomys
Profil
Musilda:
To chápu, myslel jsem jen tu šablonu, je jasné, že wordpress není můj, ale prostě když chceš vydávat za svoje a prodávat nějakou šablonu, tak musí být tvoje, musí být vytvořená tebou.

Ano, to je to co potřebuji, prozkoumám to, jeětě jednou díky.
Jan Tvrdík
Profil
anomys:
prostě když chceš vydávat za svoje a prodávat nějakou šablonu, tak musí být tvoje
To nemůžeš takhle brát, když prodáváš stoly a tvrdíš, že jsi je vyrobil, tak to rozhodně neznamená, že musíš jít osobně do lesa těžit dřevo. To samé s různými knihovnami při tvorbě software. Musíš pouze respektovat licence.
jefitto44
Profil
Na druhej strane treba dávať pozor, lebo šablóny sa nestarajú len o výzor webu, ale tiež o jeho funčknosť... to je dôvod, prečo platené šablóny majú theme options a v tom veľa veľa všakovakých nastavení... to už je kus iné programovanie, ako doplňanie CSS a HTML

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0