Autor Zpráva
jefitto44
Profil
Mám nasledovný problém:

Nainštaloval a aktivoval som tému 2011, premenoval si ju a začal upravovať CSS. Všetko by to bolo skvelé, ale keď som počas úprav zmenil text stránky v admine, došlo ku katastrofe. CSS súbor zrazu akoby sa vrátil o 30 minút dozadu, to jest, že mi ostali iba úpravy, ktoré som porobil v hlavičke. To, čo som robil s článkami zmizlo... Na tom by nič nebolo, ale

Keď idem do admina -> vzhľad -> editor -> style.css tak mám tam jednu verziu súboru
To isté, ale na FTP je druhá verzia súboru, tá správna. Nejako sa to zaseklo a nereagujú Ďalej tieto dva medzi sebou... to znamená, že na FTP upravujem, ale z nejakej dupy si tá téma vždy zoberie neaktuálny css súbor... vie mi niekto pomôcť?

Som si úplne istý, že je to naozaj tak, ako opisujem. Kamarát tiež nechcel veriť, tak som mu dal prístupy a zistil, že neluham.
Str4wberry
Profil
Nepoužíváte nějakou cache? Při úpravách šablon na ostrém serveru ji je dobré vypnout.

Jinak vhodný postup při vytváření nového vzhledu na základě toho starého je si starý překopírovat do nové složky, přejmenovat, aktivovat v nastavení a až potom se pustit do změn.
jefitto44
Profil
Práveže nie... vypol som websupport http_cache a aktivoval debug režim, čiže by to malo byť bez cache... hovorím, všetko začalo vtedy, keď som upravil page.
Asi tam prebehla nejaká wp funkcia, ktorá v parametri má názov témy, vtedy to bolo ešte twenty eleven neprepísané... a toto zopsulo všetko...

Ale akože stále nechápem tomu, ako je možné, že wp-admin -> vzhľad -> editor zobrazuje niečo iné, ako keď si zobrazím ten istý súbor cez FTP... nerozumiem tomu, fakt
Str4wberry
Profil
Hm, tak jsem se podíval do jednoho svého webu na WordPressu a když se podívám na soubor style.css v editoru v administraci, tak je úplně prázdný, ačkoliv na FTP ho normálně vidím.

No, o důvod víc, proč editor souborů v administraci WP nepoužívat.
jefitto44
Profil
Ja ho nepoužívam, ale teraz mi style.css berie bohvieodkial... na ftp je iný a v editore je iný... ako je to do frasa možné?
Str4wberry
Profil
Zkusil bych si ve zdrojovém kódu vyhledat odkaz na ten CSS soubor, tj. hledat „<link rel='stylesheet“ a zkontrolovat, jestli se skutečně připojuje soubor, který předpokládáte.
jefitto44
Profil
Podľa URL adresy súbora sa pripojuje tá stará verzia... ale na ftp je stále nová verzia... je to nejaká mágia

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0