Autor Zpráva
macula
Profil
Dobrý den, chci vyzkoušet redakční systém Limbo, ale nedaří se mi ho zprovoznit. Ze stránek http://www.limbo-cms.com jsem si stáhl poslední verzi 1.0.4.2 + opravný patch. To jsem zkopíroval do připraveného adresáře. Instalace proběhne v pořádku a jako databázi vyberu text, ale pak když kliknu na volbu "Front Page" tak se zobrazí stránka grafikou shodná s Limbo a na ní je "The page you are trying to access does not exist. Please select a page from the main menu ". Když kliknu na Admin tak mi to hodí stránku pro zadání jména a hesla, ale po jejich zadání to tvrdošíjně odmítá jako neplatné jméno nebo heslo "Invalid Username or Password entered ". Jako server a databázi používám PHP Triad. V tomto ohledu jsem začátečník tak nevím co dělám špatně, nebo jestli není ještě nutná nějaká konfigurace PHP atd. Děkuji za pomoc s tímto problémem.
tweety
Profil *
ja tiez idem doma na php triad a limbo mi ide v poriadku. btw. nemas nahodou Slovak Language pack? alebo aspon cesky?
macula
Profil
Bohužel český ani slovenský language pack nemám. Nic jsem na internetu nenašel, ale pokud se jedná o překlad souboru english.php tak nebude pro mě problém to nechat přeložit. Ale samozřejmě jen když to rozchodím. Zatím jsem s tím nepohl. Nekonfiguroval jsi něco na tom PHP Triadu?
macula
Profil
Tak už je to dobrý. Předtím jsem to zkoušel spustit v práci na PHPTriad, který již byl konfigurován na jinou aplikaci. Doma jsem nainstaloval EasyPHP a již to fachá.
macula
Profil
Ještě bych měl jednu otázku. Když si to doma přizpůsobím, naplním daty atd. , jak to potom dostanu na server v internetu. Zkopírovat přes FTP? Nebo jak?
Richmond
Profil
No pokud si zateoretizuju, tak přes ftp se tam musí naklopit složky s php skripty a všemi soubory, a v druhý fázi to bude chtít ze svý lokální databáze vyexportovat sql skript a ten použít na naplnění databáze na Internetu - ale možná se mýlím, nikdy jsem to nedělal. Zatím si doma jen tak experimentuju. Co se týče PHPTriad, tak s tím jsem měl problémy, teď používám místo něho WAMP5 (Apache 2.0.55+MySQL 5.0.17+PHP4+phpmyadmin 2.7.0-pl1) a víceméně bez větších problémů ....
viki
Profil
Limbo môže pracovať s textovou databázou, ale i s MySQL. Môžete ho teda používať i na niektorých freehosting serveroch, kde nemáte k dispozícii MySQL, alebo vám nevyhovujú obmedzenia v počte SQL dotazov (ako je to napr. na forpsi.com). Samozrejme existujú i preklady do slovenciny, alebo cestiny a mnozstvo komponentov, modulov a mambotov. Jeden takýto web prevádzkujem na www.inex-krby.sk pre mojho priatela - je s textovou databázou. Súbory skopírujete cez FTP a nastavíte permissions, upravíte config.php a funguje to. Dajú sa použiť i mnohé šablóny, (skiny, templates) z Mamba či Joomla.
AuraGS
Profil *
Chlapy jak dostanu do Limba češtinu, poradí mi někdo? Můžete zaslat i na info@aurags.cz.Díky
viki
Profil
Je to pomerne jednoduché do lang do adresára czech dáš češtinu cez FTP, prípadne ju inštaluješ cez My site > Language manager > New... (inštalácia prostredníctvom systému však pobeží, len ak má Tvoj hosting safemode=off)
Cez Menu > Main menu počeštíš jednotlivé položky menu (to isté s ďalšími menu). Tým si si počeštil frontend. Na administrátorskej časti systému si musíš vystačiť s angličtinou. (časť indexu mám niekde po slovensky)
Češtinu si môžeš stiahnuť aj u mňa na zozname a hostingu fanklubov
luka
Profil *
macula

Nainstaluj si rovno mambo, aj tak je to na rovnakom jadre.A instalacia je az primitivna.
Komik
Profil *
Zdravim
nevite jak zmenit aby se mi zobrazovalo datum v cestine? Zmenil jsem Country locale na cs_CZ a stale to nejde?

Diky

Komik
viki
Profil
Zdravim
nevite jak zmenit aby se mi zobrazovalo datum v cestine? Zmenil jsem Country locale na cs_CZ a stale to nejde?


Čo konkrétne Vám to robí, resp. nerobí? Mesiace sú totiž preložené v lokalizačnom súbore v lang.
Moja Limbo stránka
Juras
Profil *
Komik

Ahoj,
Mám stejný problém. Už jsi to vyřešil?
Dík, Juras.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0