Autor Zpráva
axel543210
Profil
Ahoj. Rozhodla jsem se založit webhosting http://hosting.wedos.com/cs/webhosting.html - konkrétně NoLimit. Zdá se mi, že pro moje účely dostačuje, chci mít na webhostingu redakční systém pro eshop. Asi bych mohla využít pro ty účely i nějaký webhosting zdarma, ale chtěla jsem k tomu doménu .cz a pokud možno nebýt překvapená limity u hostingů zdarma (dokonce byl vůbec problém na nějakém hostingu na zkoušku rozjet redakční systém prestashop, nakonec se mi to povedlo až na moxo.cz, abych vůbec viděla, jak tento systém vypadá).

I když jsem zkoušela a testovala zatím spíše jen prestashop, tak se ještě rozhoduji, jestli do něj jít nebo ne. Zdá se mi, že má asi omezené možnosti pro seo nástroje, takže nechci v budoucnu litovat, že můj web není dostatečně vidět. Reklama je poměrně důležitá, viděla jsem spoustu různých nástrojů, které tento red. systém má, ale trošku mi vadilo, že řada z těch ,,fičurek" je až za příplatek, což mi trochu vadí, i když není nutné si je kupovat a používání systému to nijak neomezuje... nedůvěřuju v systému ,,key words", nejsem si úplně jistá, jestli klíčová slova zadaná do systému může google rozpoznat,...

Nemám zkušenosti ještě s dalšími red. systémy pro e-shop, tak jsem se chtěla zeptat na vaše zkušenosti s dalšími systémy, abych je nemusela všechny zkoušet... chtěla bych něco pokud možno jednoduchého, sice jsem kdysi pracovala s html,css,jvscript a okrajově taky php, měla jsem i pokusný web, ale už si to v dneska nějak moc nepamatuju, takže když v tom systému bude něco chybět, tak nechci sedět dlouhé večery nad kódem a složitě tam nějak doplňovat všechno, co chci, aby to mělo.... jelikož jsem se i koukala na zdrojové kódy v ps padu u toho prestashopu, ale bylo to pro mě absolutně nepřehledné a nepochopitelné (tak jako asi všechny kódy, které si člověk nenapíše sám, nerozumí jim, nejsou tam poznámky atd...), nevím možná jsem jenom neschopná, ale už si dneska redakční systém neumím přizpůsobit a provádět na něm rozsáhlé změny...

Jde mi o to, jestli neexistuje ještě nějaký jiný systém, kde vám takřka nic nechybí a máte s ním dobré zkušenosti. A nebo případně, ti z vás, kdo už máte prestashop, jestli vám tam něco zásadního chybělo (příp. co), abych věděla, jak moc by bylo potřeba tam něco dodělávat a tak.. protože na první pohled sice vypadá dobře, ale mám k němu prostě nedůvěru, nejsem si úplně jistá, do jaké míry si tam můžu měnit grafiku (což je pro mě důležité, jsem docela detailista) .... nevím, potřebovala bych názor někoho, kdo už má osobní zkušenosti a poradil mi, co bude pro mě asi zhruba nejlepší... (jo, vyjma toho, že mám hledat programátora, protože mi to fakt nehodí tolik, abych ho měla z čeho pravidelně platit atd.. :o)
Marschmallow
Profil
axel543210:
Hledáš redakční systém pro e-shop, nebo pro osobní stránky, blog? jestli pro e-ahop, tak můžeš zkusit ještě OpenCart, případně Joomlu (ale tam by sis musela nainstalovat doplňky).
Dan Charousek
Profil
Marschmallow:
Hledáš redakční systém pro e-shop
Opravdu se musíš ptát?

axel543210:
Nemám zkušenosti ještě s dalšími red. systémy pro e-shop

axel543210:
Bohužel nebudu moc nápomocný, jen zmíním, že i pro Wordpress existuje rozšíření pro e-shopy (WooCommerce).
Osobně jsem jej nikdy nepoužíval ani nezprovozňoval. Jen jsem se s ním setkal při práci, tak ho uvádím jako další možnou alternativu ke zkoumání :)
jefitto44
Profil
OpenCart, Magento, Prestashop, ZenCart, OS Commerce, je ich milión. Ale najlepšie ti sadne aj tak ten, ktorý si urobíš sama od základu.
aDAm
Profil
jefitto44:
Ale najlepšie ti sadne aj tak ten, ktorý si urobíš sama od základu.

tak s tímto by se dalo i nesouhlasit...udělat kvalitní shop s minimem zkušeností je tak trochu utopie.
Kcko
Profil
aDAm:
Absolutní souhlas. Pokud už tvořit něco vlastního tak na nějakém vychytaném frameworku, který za tebe bude řešit bezpečnost, opakující se věci, ale i to si žádá nějakou hlubší znalost (rozhodně ne základní znalost PHP / FW).
aDAm
Profil
Framework ti akorát přinese jistou sadu nástrojů které ulehčí vývoj, nicméně postavit eshop je docela komplexní záležitost, ovšem toto většinou bývá první meta všech začátečníků a pak si myslím jak nejsou geniální.
Str4wberry
Profil
Tak ona je také otázka, co si představit pod pojmem e-shop.

Osobně jeden obchod provozuji a jeho PHP kód má cca 50 řádek. A dokázal by ho dát dohromady každý, kdo umí zkopírovat kód pro odesílání e-mailu.
Kcko
Profil
Str4wberry:
To je ovšem jen jakési přidání položek do seznamu a sečtení ceny, klasický e-shop je zcela něco jiného, o tom asi nemá cenu polemizovat >;]
axel543210
Profil
Díky za odpovědi, ale nemůžu se opravdu začínat teď učit jak programovat, byť to je i třeba pro některé z vás jednoduché...

Musím taky obstarávat fotky, dávat dohromady obchodní podmínky, evidovat údaje pro daně, zařídit ŽL, zboží platit / vyzvedávat / balit atd. atd. + Do toho ještě chodím do práce.

Takže prostě a jednoduše nemám čas na to, TEĎ se začínat učit programovat, ani na nějakých frameworcích ani na ničem jiném...

Chci se prostě jen zeptat na osobní zkušenosti právě začátečníků a toho, s čím mají nejlepší zkušenost právě z hlediska, abych do toho musela co nejmíň zasahovat a zároveň tam byla co nejlepší kompatibilita se vším co bude potřeba (třeba prestashop má integrované odkazy na sociální sítě, což je fajn, vzhledem k tomu, že spousta lidí tam je).

Ale když jsem si otevřela zdrojový kód, tak v meta značkách jsem nenašla vůbec žádné key words...... A to si myslím, že je docela zásadní problém.
No programovat celé si to sama rozhodně nebudu....
Spíš prostě řeším jestli a jaký redakční systém použít anebo případně jestli se mám spíš domluvit s někým, že mi to napíše podle mých představ a pak už by mi to předal, abych si mohla eshop jen udržovat... ale já právě mám zisk cca 5 tis. czk měsíčně, a to je maximum, takže do začátku do toho chci investovat co nejmíň...
Amunak
Profil
axel543210:
Ono taky záleží na typu a množství zboží, které prodáváte (nebo tedy spíš na tom, jakým způsobem ho chcete prodávat). Pokud máte desítky nebo stovky produktů, asi se nějakému „klasickému“ eshopu nevyhnete. Pokud ovšem není položek mnoho a od eshopu nečekáte nic extra složitého, bylo by dost možná lepší nechat si ho vytvořit přímo na míru (se ziskem, jaký uvádíte, by se vám investice do velmi jednoduchého „eshopu“ mohla vrátit i během dvou měsíců).

Pár eshopů jsem zkoušel kdysi dávno, a jako skoro se vším člověk po několika hodinách hledání, nastavování a upravování (a nedejbože zakoupení) hotových řešení zjistí, že mu to nevyhovuje a že by udělal lépe, kdyby čas strávil prací na vlastním řešení.

Hlavně pokud plánujete provozovat jen něco menšího, většina z těch hotových, „velkých“ eshopů pro vás bude zbytečně komplikovaná a nejspíš to nebude působit moc dobře.

Jinak taková rada stranou: pokud klíčovými slovy myslíte meta keywords, tak na ty se vykašlete, jsou naprosto nepodstatné.
anonymníí
Profil *
axel543210:
Na keywords zapomeň, je to ztráta času a vyhledávače na ně již nehledí. Neber to proto jako bernou minci.

Amunak:
E-shop na míru za 10.000? Nechci ti brát iluze, ale to je cenou, s kterou se horko těžko vlezeš do grafického návrhu. Spíše ani to ne. Samozřejmě, studenstké zpracování za tuto cenu být může, ale kvalita nebude valná.

Raději bych tazatelce nebalamutil hlavu, kdyby se na e-shop dalo ušetřit při těchto příjmech za 2 měsíce, nebylo by o čem. Ale ona na něj bude šetřit ze zisků e-shopu mnohem déle.

Otázka pak je, jestli by kvalitně zpracovaný e-shop a investice do zviditelnění nzvýšila obrat tak výrazně, že by návratnost investice byla kratší. Bez investic to nejde.
aDAm
Profil
Máš několik možností, sáhneš po OS, ten si hodíš na server a nějak jej rozjedeš. Když to bude OS s dobrou podporou a uživatelskou základnou tak se daji i řešit nějaké problémy. Většina rozšířených OS má k dispozici i nějaké templates (free nebo placené) takže se dá i hezky nastylovat.

Z těch OS bych asi vypichnul dva: Magento a PrestaShop. Pokud máš shop o pár položkách, nic extra atd tak zkus tu Prestu, má i českou základu, dají se koupit šablony, moduly atd. Navíc jej taky dost lidí zná, tak se dá objednat i třeba zakázkova dodělávka něčeho.

Další možnost je jít do něčeho online. Pravda přináší to nějakou vstupní investici v podobě nájmu, ale zase by v tom měly být zahrnuty služby a podpora. Online nástroju na shop je v dnešní době docela kupa takže se dá z čeho vybírat.

anonymníí:
ale tak já bych řek že i za tu 10ku se dá něco sehnat. Pokud to založí na OS, tak prostě zaplatí jen grafiku a nasazení. Samo když pujde do supr studia s referencemi na 10 stránek tak si za to s klidem řeknou kilo, ale pokud půjde do rozumné firmy tak by se k této částce mohla vejít.
Lamicz
Profil
Mno, je několik možností:

1) stažení nějakého free eshop systému jako např. Prestashop - mizivé vstupní náklady, ale servis + customizace jsou relativně drahé (aby to za něco stálo, tak to nebude nikdo dělat za pár korun), obrovské náklady v případě nutného upgradu na jiný systém (nutnost ruční migrace dat)
2) eshop na míru s podporou - vysoké vstupní náklady + měsíční poplatky
3) eshop formou pronájmu s podporou - malé vstupní náklady + měsíční poplatky - specializované firmy mají většinou více tarifů s různě robustním řešením podle velikosti zákazníka, většinou není problém přejít na vyšší nebo nižší tarif, v případě změny systému je migrace dat podstatně levnější

Pokud ten eshop už teď něco vydělává, tak bych primárně šel po kvalitní podpoře s volbou velikosti, volil bych 3)
aDAm
Profil
Lamicz:
to myslíš vážně že migrace z OS je výrazně dražší než migrace z online řešení? Řek bych že to je právě naopak. U online řešení ve většině případu nemáš ani přístup do db aby sis vytáhl data a musíš se spolehnout s nějakým obyč exportem.
Str4wberry
Profil
Reakce na axela543210:
V jakém bodě tedy jste?
Máte nějakou stránku, prostřednictvím které prodáváte se ziskem 5000 Kč za měsíc?
Má zisk vzestupnou tendenci?

Při uvažování je třeba odhadnout, jak nový redakční systém:
1) zvýší obrat
2) sníží náklady

Při takto relativně nízkém zisku si myslím, že redakční systém sám o sobě nic moc neřeší.
axel543210
Profil
V jakém bodě tedy jste?

Ahoj, teď jsem v bodě, kdy prodávám ve shopu na aukru + mám 1500 lidí ve skupině na facebooku pro můj osobní prodej.

Mám asi 40 objednávek měsíčně, ale prodávám to tak levně, že mi to víc jak těch 5 tis. nehodí.

Ráda bych to zboží prodávala draho, resp. tak aby mi to vydělávalo víc, jenomže na aukru a na facebooku lidi za tak draho nenakupují.

Taky hlavně prodávám převážně dámské oblečení (normální oblečení + spodní prádlo + částečně erotika) a musím říct, že konkurence je hodně velká, takže s těmi cenami zase tak nahoru jít nemůžu.

Ale vím o tom, že normální průměrný český eshop má třeba dejme tomu dámské prádlo za třeba 400,- bez pošty, ale já ho mám max. za 250,- i s poštou a stejně se mi to prodává jen tak tak....
Ale na druhou stranu, mám stálou sortu zákazníků, někteří mi i řekli, že by se na eshop těšili, jenže vstupní náklady jsou relativně vysoké (potřebuju např. logo, fotky, to jsou takové menší položky a pak ještě řeším ten web... a ten bych pochopitelně taky chtěla co nejlevněji...)

Právě od eshopu na webu jsem si slibovala zvýšení zisku, chci na to jít metodou hodně kusů na skladě, střední ceny, hodně objednávek a větší zisk... Ale pochopitelně se mi to v jednom člověku při práci občas už i teď blbě dělá.. protože nestíhám tolikrát týdně chodit na poštu a někdy je to blbé i časově... každopádně připadá mi lepší mít vlastní značku a vystupovat jako seriózní eshop, protože když si koupíte zboží na facebooku, tak každý očekává, že to bude za bazarovou cenu (a navíc mají lidi tendence se tam hádat o cenách jako na tržnici).
Aukro je relativně dobré, ale chtěla jsem cílit spíš na cílovou skupinu, což budou v mém případě ženy 15-35 let...

Vím, že to co chci je nevýhodné a asi i riskantní, jenomže bez počáteční investice vlastní značku nerozjedu :O(

Přemýšlela jsem i o tom, že bych natáčela tematická videa na youtube, která by mi pomohla zvýšit počet zobrazení stránky / zisk, viděla jsem jednu youtuberku, která má eshop úplně jednoduchý ( obyčejný ) a díky svojí reklamě na youtube prodává vlastní navržené kosmetické štětce za 4 tisíce na kus, což je podle mě neuvěřitelně velká částka za jednu - pro spoustu lidí nepotřebnou - věc... A zase, přijde mi blbé odkazovat i ve videu na nějaký facebook nebo aukro, chtěla jsem to mít na jednom místě...

Jestli se mi můj cíl / záměr povede uskutečnit, to je otázka, tyhle věci jsou vždycky na hraně a risk je zisk... pochopitelně mám ještě zdroje i z vlastního platu a můžu si dovolit provozovat ten eshop jako vedlejšák, ale i tak potřebuji ty počáteční náklady co nejnižší...

TO jsem asi trochu odbočila od původního tématu, ale mám to promyšlené tímto směrem... asi se ještě teda zkusím zeptat na Webtrhu, za kolik by mi to někdo byl schopný udělat (podle mých představ) a příp. sem tam udržovat, a asi podle toho se rozhodnu, jestli se spíš sžívat s prestashopem nebo to řešit s někým jinak.
aDAm
Profil
V tomto případě bych se tedy asi koukl na nějaké online řešení pokud by měla být počáteční investice minimální. Rozjet takto minishop s nějakou jejich definovanou grafikou, logo si nechat udělat od nějakého studenta třeba zde v sekci práce a zakázky. S volbou online shopu neporadím, ale dají se vyhledat nějaké žebříčky. A pokud to půjde dobře tak se dá buď růst v tom online shopu a nebo přejít na individuální řešení k někomu profi.
Keeehi
Profil
Taky jsem za online řešení. Navíc vyzkoušet se dají často i zadarmo. buď mají nějakou variantu zdarma pro malý počet produktů nebo první měsíc zdarma. A pokud by neměli ani jedno, tak se dá většinou individuálně domluvit na vytvoření testovacího účtu. Můžeš si tedy předem ošahat, jak různé systémy fungují, zda mají to co potřebuješ atp.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0