Autor Zpráva
Vilak
Profil
Ahoj. Mám v plánu si zkusit vytvořit vlastní redakční systém a jelikož jsem to nikdy nedělal, tak bych se vás chtěl zeptat, na co je dobré si dávat pozor a u čeho začít? Popř. jak to sepsat třeba tak, aby v tom za chvíli nebyl bordel (v tom webu, v ftp), kdybych se potom podíval na to, kde je co zařazené apod. Prostě než začnu, tak bych rád získal nějaké "rady do začátku" :)
_es
Profil
Vilak:
To ti tu má niekto do diskusného vlákna napísať o tom niekoľkostostranovú odbornú monografiu? Skús si o tom pohľadať nejaké články.
yFang
Profil
Vilak:
Nauč se používat git a použij nějaký framework, který tě donutí udržovat alespoň nějakou strukturu.
Vilak
Profil
Ano... přemýšlel jsem o nette framework nebo bootstrap (mám taky zkusit v plánu vytvořit měnu, která by byla propojena s jednou hrou)
jeden kámoš, programátor, mi ale říkal, že by se radši frameworkům co nejvíc vyhýbal a dělal by to podle sebe (php, mysql, js)
Tomáš123
Profil
Vilak:
Ak sa chceš učiť, vytvoriť niečo sám a riešiť s tým spojené problémy je najlepšou cestou. Naopak, ak potrebuješ redakčný systém a nemáš schopnosti vytvoriť si vlastný, zožeň si radšej (najmä kvôli bezpečnosti) hotové riešenie.
Vilak
Profil
Právěže se tím chci naučit (zlepšit) php, sql, a taky se chci naučit s js, frameworky, které vůbec neovládám...
Chci to dělat podle tohoto návodu: http://www.builder.cz/rubriky/php/redakcni-system-v-php-156263cz
který si ovšem poupravím podle sebe, jak budu potřebovat a připíšu si další věci... Spíš chci vědět, na co si nejvíc dávat pozor, co doporučujete apod. Jinak s WP jsem už párkrát dělal, ale chci si prostě vytvořit vlastní a pokročit v tom programování zase o kus dál...
a ještě se chci zeptat, jestli je toto dobrý návod na RS, protože jsem asi lepší nenašel...
//edit
Alphard
Profil
Vilak:
Radit v této situaci je těžké a radu co dělat pro vás nemám, ale třeba bude užitečných i pár poznámek, co nedělat.

Chci to dělat podle tohoto návodu: http://www.builder.cz/rubriky/php/redakcni-system-v-php-156263cz
Hmm, seriál z roku 2001, to je pro PHP pravěk. Otevřel jsem jeden ze článků a je to horší, než jsem čekal. Nezabezpečené, na dnešních konfiguracích nefunkční a extrémně nepřehledné. Užitečnost čtení tohoto je prakticky nulová, osvojení si tam uvedených postupů je srovnatelné se střelením se do vlastní nohy :-)

jeden kámoš, programátor, mi ale říkal, že by se radši frameworkům co nejvíc vyhýbal a dělal by to podle sebe (php, mysql, js)
Hmm, pro začátečníka je vhodné, aby si osvojil samotnou technologii, ale pro další vývoj je určitě vhodné pracovat s hotovými komponentami. Když občas vidím kódy lidí, kteří říkají, že je lepší mít všechno svoje, nemohu se ubránit myšlenkám, že by pro ně bylo lepší víc číst a míň psát.

Právěže se tím chci naučit (zlepšit) php, sql, a taky se chci naučit s js, frameworky
Trošku moc věcí najednou.
Vilak
Profil
Děkuji za reakci ;)
Bohužel jsem lepší návod na RS (nejlépe v češtině, popř. v angličtině) nenašel... neznáte nějaký dobrý odkaz?
Alphard
Profil
Kdybych o něčem věděl, napsal jsem to hned.

Dobrý redakční systém je komplexní věc, která se ale skládá z jednoduchých (aspoň pro začátek) částí. Začněte postupně třeba vytvořením přihlášení pomocí sessions, vytvářením a vypisováním článků ukládaných do databáze a uploadem souborů, ze kterých se bude generovat galerie. Dát dohromady tyhle 3 věci začátečníka na chvíli zabaví, ale na každou z nich je dost návodů. A když to zvládnete, neměl by být si pak už cokoliv dodělat.

Je jasné, že ten systém hned nenavrhnete jako modulární a bude tam hromada problémů, ale když si je později sám uvědomíte, bude to dobrý krok do budoucna.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0