Autor Zpráva
jefitto44
Profil
Tak som dal na vaše slová a skúsil som niečo študovať ohľadom toho PHPBB. Zasekol som sa však na oprávneniach, kde je taký neskutočný bordel, že sa v tom nikto nevyzná. Moje predstavy sú takéto:

Hostia fóra:
Môžu iba čítať príspevky, nič viac

Registrovaní užívatelia a noví užívatelia fóra:
Môžu čítať, písať, zakladať témy, používať podpis atď. proste to, čo na každom normálnom fóre

Moderátori:
Môžu navyše rušiť/upravovať iné príspevky, presúvať ich, presúvať témy, meniť ich názov atp.

Admini:
Môžu banovať užívateľov, atp.

Hlavný admin (čiže ja):
Môže všetko


Ako to mám nastaviť, aby som sústavne pri pridaní nového fóra nemusel nastavovať všetky oprávnenia jednotlivo? Tak ako som uviedol vyššie chcem, aby to platilo všade, na každom a jednom fóre a neže to furt musím nastavovať, alebo kopírovať. Dá sa to nejako?
smiesek
Profil
doporučovala bych vytvořit jedno tema foru, na které byste nastavil jednotlivá oprávnění skupin (Hosté, Moderátoři ...) a následně při vytváření dalších témat (kategorií fora) tato oprávnění kopíroval, tím byste nemusel jednotlivá uprávnění vždy nastavovat opětovně.

Lze je případně pak upravit, pokud byste chtěl nějakou kategorii třeba ponechat viditelnou a přístupnou pouze pro uživatele ve skupině Admini apod.

Případně dejte odkaz na Vaše forum, bude se lépe radit a doporučovat na konkrétním příkladě.
jefitto44
Profil
Konkrétny príklad je zatiaľ len na mojom localhoste...

Celé toto PHPBB sa mi nepáči, preto som poptával iný systém.
Namiesto pomoci sa mi dostalo výsmechu, že nikdy nie som spokojný...

Každopádne, poobede, po príchode z roboty sa s tým skúsim dneska popasovať a uvidíme, či sa niečo podarí. Skúsim to kopírovanie. Beztak však neviem nastaviť napr to, aby hostia nemohli ani zasielať príspevky, aby mohli len čítať
smiesek
Profil
jefitto44:
pokud budete chtít, tak mi klidně napište SZ a můžeme to pořešit po e-mailu, protože si myslím, že jde pouze o základní nastavení, které Vám jako nováčkovi nejsou pouze osvojeny.

Jinak tedy aby skupina Návštěvníci (Hostia) nemohli zasílat příspěvky nastavíte v administraci fora následovně:
Administrace fora > Uživatelé a skupiny > Skupiny (Skupinové oprávnění fóra) > Prohlédnout skupinu: Návštěvníci (Odeslat) > Zvolte fórum: ... > (Odeslat) > Role: Jen čtení > Případně kliknutím na Pokročilé oprávnění nastavíte ještě hlouběji daná oprávnění.

Pak lze ještě nastavit různá oprávnění dle skupiny bez ohledu na fora, cesta je následující:
Administrace fora > Uživatelé a skupiny > Skupiny (Oprávnění skupiny) > Prohlédnout skupinu: Návštěvníci (Odeslat) > Role: Žádná role nepřidělena... > (Pokročilé oprávnění).

Vše jinak zůstává stejné a lze takhle nastavovat oprávnění různým skupinám, vč. toho, že si můžete vytvořit i vlastní skupiny a nebo naopak nastavit různé oprávnění pouze vybraným uživatelům.
jefitto44
Profil
No dobre a ktoré nastavenia sú nadradené ktorým? Skupiny nad fórami, či fóra nad skupinami? Zišlo by sa tam nejaké !important rovnako ako je to v CSS, že by to prebilo všetko ostatné
smiesek
Profil
jefitto44:
netuším, na co přesně se nyní ptáte? Fóra jsou jednotlivé kategorie jako zde např. HTML, CSS, Učebnice PHP, Redakční systémy ... skupiny nemají nic společného s fory, skupiny jsou "třídy/balíček" uživatelů, jako např. lentilky v sáčku ;-)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0