Autor Zpráva
Pavel Krátký
Profil *
Dnes jsem se pokusil vložit snippet Google Analytics do kódu webu, zkoušel jsem to těsně před </head> v souboru header.php, později totéž v footer.php a pak ještě pro jistotu do index.php (v rootu šablony).

Pravděpodobně se jedná o problém s nějakou cache a už mě to párkrát "zazlobilo" například při změně faviconu. Nyní je "zpoždění" už nějak podezřele dlouhé, téměř půl dne. Zkoušel jsem už "tenkrát" (favicon) použít nějaké návody, které jsem našel, ovšem nakonec jsem stejně musel počkat. Nyní jsem trochu v časové tísni, ráno bych to měl mít v kódu, podle dohody a abych se přiznal, chce se mi už dost spát.

Tak pokud by někdo šel kolem a poradil, jak se tyhle věci ve WP řeší. Podotýkám, že ctrl+r znám :)

Děkuji, Pavel

PS. Jenom z hlavy jsem myslím tenkrát laboroval s funkcí nocache_headers().
Str4wberry
Profil
A používáte nějaký plugin pro cacheování?
Pavel Krátký
Profil *
Str4wberry:

Děkuji za reakci. Nevím o žádném. V adminu nic, kromě standardních modulů (Akismet, Hello Dolly, oba neaktivní), není.
Začínám mít zvláštní pocit, protože se mi neaplikuje žádná změna v souborech. Jako bych editoval "mrtvé" soubory a web si to tahal odjinud. Jsem zdravě paranoidní - tzn. že panikařím až, když vím, že je na to správný čas - ovšem tohle je divné. Samozřejmě, že se opakovaně přesvědčuji, že jsem ve správné složce. Máme ještě "develop" verzi, z té jsem minulý týden migroval, ovšem ta je teď nedostupná, kolegové něco řeší s mysql serverem. Nedostupná myslím, že se nepřipojím k FTP a WP na "developu" hlásí Warning: mysql_connect(): Access denied for user 'xxxxxxxxx'@'localhost' (using password: YES) in /home/xxxxx/xxxxx/develop/xxxxxxx/wp-includes/wp-db.php on line 1474.

Asi bude nejlepší se zeptat "tam" :)

Prostě tohle jsou jedny z těch věcí "podporující růst". Myšleno jak obrazně, tak i doslova (ve smyslu duchovního růstu). Líbí se mi hláška na WP fóru, prej "vítejte do klubu", haha :)
Str4wberry
Profil
Jestli nepoužíváte cache, tak nejspíš skutečně upravujete mrtvé soubory. Ať už z jiné instance WordPressu, nebo třeba jinou šablonu, než je momentálně aktivní, či třeba soubory, které se zrovna v té šabloně pro zobrazení příslušné stránky nepoužívají.
Pavel Krátký
Profil *
Str4wberry:
Jo jo, díky.. evidentně (teda asi-evidentně). Nic, poslal jsem email s dotazem kolegům do zahraničí a jdu se projít se psy.... pak dám vědět, co nového :)

Jestli nepoužíváte cache
Vzhledem k tomu, že jsem skutečně musel několik hodin čekat na zobrazení aktuálního faviconu, pak "tam" nějaká cache být musí. Pravděpodobně na serveru. Víte, já s nimi teprve navazuji spolupráci, takže se musíme naučit komunikovat. Součástí toho je, že se snažím "otravovat" co nejméně, jestli mi rozumíte :)


Pavel Krátký:
že se snažím "otravovat" co nejméně
tak radši otravuju tady :)
Str4wberry
Profil
Zrovna favicon je asi nejextrémnější případ, který prohlížeče obecně opravdu drží bez změny hodně ochotně.

U HTML kódu se takové věci většinou nestávají.
Pavel Krátký
Profil *
OK, vyřešeno
Tak jen se podělím, jak to dopadlo, na serveru někdo přehodil obě FTP, tzn. že mí FTP klienti začali ukazovat křížem:
složka "Develop" začala odkazovat na "OstrýWeb" a naopak. Mohl jsem si toho všimnout a taky mi o tom mohli napsat (si myslím).
Díky všem za rady! PK

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0