Autor Zpráva
Kajl
Profil *
Zdravím,
standardně mi wordpress do description doplňuje popis webu z nastavení a to i když pomocí Yoast SEO pluginu změním description.

V hlavičce mám totiž:
[pre]<meta name="description" content="<?php bloginfo('description'); ?>" />

Při instalaci mi Yoast plugin hlásil, že mám toto odstranit. To bohužel když udělám, tak potom description v hlavičce není, a to i když jej upravím pomocí Yoast pluginu.

Vyznáte se v tom někdo? Jakým způsobem jej teda zapsat do header.php aby vše správně fungovalo?

Děkuji
anonymníí
Profil *
Kajl:
Wordpress neznám a nepoužívám, ale zkus použít selský rozum. Nedej slepě na to, co nějaký automat (ano, plugin) píše.

Dokud jsi měl v hlavičce bloginfo("desciption"), bylo vše v pořádku? Popisky se zobrazovaly korektně? Pokud ano, vykašli se na to, co ti nějaký plugin píše a nech to tam. Vyhledávači/prohlížeči je jedno, odkud se popisek vezme (jestli z nativního WP, nebo nějakého pluginu), podstatné je, že na stránce je.

Pokud chceš Yoastu věřit, jistě bude mít nějakou dokumentaci, kde bude popsáno, jak jej do stránky vložit. Nastavení v administraci (uložení do DB) je jedna věc, do šablony ho nějak musíš přidat. Sám od sebe se tam neobjeví.
Keeehi
Profil
Podle kb.yoast.com/article/146-yoast-wordpress-seo-titles-metas-template-variables bych řekl, že by jsi to měl nahradit
<meta name="description" content="%%sitedesc%%" />
ale nikdy jsem ten plugin nepoužíval tak se možná pletu.

anonymníí:
Sám od sebe se tam neobjeví.
No já ti nevím, tyhle CMS se občas nebo spíše velmi často chovají hodně magický a pluginy ještě více. ;)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0