Autor Zpráva
SonyFalko
Profil
Dobrý Den.

Potřeboval by jsem změnit logo kde je napsano červeně ,,22 let tradice Since 1993" na tomto webu www.prigo.cz

Nemůžu najít, ale v adminu wordpressu, kde by se to dalo změnit.

Poradíte mi?
sitole
Profil
SonyFalko:
Jedná se o obrázek, který je na adrese www.prigo.cz/wp-content/themes/prigo-g/images/tradice.png a to znamená, že jej najdeš v šabloně "prigo-g". Můžeš je upravit přímo tam či si jej v šabloně najít a ručně vymazat. Jestliže nechceš zasahovat přímo do šablony stačí obrázek nahradit 1x1 PX prohlednům obrázkem.
SonyFalko
Profil
Zkoušel jsem v šabloně prigo-g najít ten odkaz: www.prigo.cz/wp-content/themes/prigo-g/images/tradice.png a nikde jsem to nenašel. Kde přesně v tom prigo-g se to dá upravit (template.php, functions.php, styles.php) a jak to je značené?

Jak se dělá ta druhá varianta ,,nahradit 1x1 PX prohlednům obrázkem"

Prosím o trochu podrobnější popis.

Děkuji.
Petr ZZZ
Profil
SonyFalko:
Jak se dělá ta druhá varianta ,,nahradit 1x1 PX prohlednům obrázkem"
V nějakém grafickém editoru si vyrobíš průhledný obrázek o velikosti 1x1 px a tímto průhledným obrázkem nahradíš původní obrázek loga. Protože nový obrázek je jednopixelový, tedy mrňavý, a navíc průhledný, bude to jako kdybys tam žádný obrázek neměl. Jinak řečeno: Místo zásahu do kódu vyměníš jen jeden soubor za jiný (starý vymažeš, nový nahraješ). Nový obrázek musí mít samozřejmě stejné jméno jako ten starý. Je to nehezké prkenné, ale bezpečné řešení pro někoho, kdo se vůbec nevyzná v kódu nebo nemá možnost kód upravit. (Nabízí se sice možnost pouze vymazat starý obrázek a ničím jiným jej nenahrazovat, ale nevím, zda by se potom místo loga nezobrazoval křížek kvůli chybějícímu obrázku.)
sitole
Profil
Petr ZZZ:
Zrovna na tomto místě se "křížek" ukazovat bude. Jedná se prostě a jednodue o IMG HTML tag.
A když se postupně dostaneš do místa, kam podle adres vede odkaz na obrázek musí tam být.
SonyFalko
Profil
Místo zásahu do kódu vyměníš jen jeden soubor za jiný (starý vymažeš, nový nahraješ).

Dobře, jak ten starý obrázek vymažu a nový nahraju?

Prosím o postup.
Tomáš123
Profil
Petr ZZZ:
ale bezpečné řešení pro někoho, kdo se vůbec nevyzná v kódu nebo nemá možnost kód upravit.
Keďže obrázok v HTML nemá nijak definované rozmery, jeho zmenšenie zapríčiní posunutie ostatných objektov.

sitole:
Zrovna na tomto místě se "křížek" ukazovat bude.
Neukazuje sa.

SonyFalko:
Dobře, jak ten starý obrázek vymažu a nový nahraju?
1. Otvor si grafický editor, ktorý je schopný vytvoriť priehľadný obrázok. Existujú aj internetové nástroje. Ak vieš, že sa pozadie stránky meniť nebude, môžeš použiť aj biely obrázok.
2. Obrázok ulož vo veľkosti 170x120px a pomenuj ho tradice.png.
3. Stiahni si FTP klient, a použi prihlasovacie údaje na prihlásenie sa na FTP server (vie to aj Total Commander).
Predpokladám, že kdesi pri prihlasovaní nebudeš vedieť pokračovať. Prilož potom obrázok cez diskusný nástroj img.djpw.cz.
4. Podľa cesty uvedenej vyššie nájdi obrázok, ktorý chceš vymazať.
5. Obrázkom, ktorý si vytvoril v kroku dva nahraď pôvodný obrázok.
6. Skontroluj, či ti všetko funguje a prípadne sa pýtaj.

Ak ti nevadí vertikálny posun nahor vyhľadávacieho poľa, stačí ti obrázok vymazať. Žiadna ikonka sa tam neobjaví. Keď sa chceš napriek tomu poistiť, vytvor v druhom kroku obrázok o rozmeroch 1x1.
sitole
Profil
SonyFalko:
Otevřeš si svůj FTP prohlížeč a tam se postupně proklikáš do složky "images". Tam nalezneš obrázek se stejným názvem a ten vymažeš. Dle postupu, který psal Petr ZZZ v [#4] Jednoduše obrázek nahradíš novým 1x1 pixelu průhledným. Celková cesta do složky je
"/wp-content/themes/prigo-g/images/"
SonyFalko
Profil
Jak to myslíte vytvořit průhledný obrázek? To jako že nepůjde vůbec vidět?
Jak velkou průhlednost? 25%, 50%, 75%?

Jak se přikládá obrázek přes ten diskuzní nástroj img.djpw.cz? Zkopirovaním a vložením, nebo nahraním a pokud ano,
tak jak přesně?

Zkoušel jsem to udělat tak, že jsem se přihlásil přes to ftp a dostal se do té složky images. Tam byly fotky
tradice.png, tradice-es.png a tradice-en.png. Ty jsem nahradil novými fotkami, které jsem stejně pojmenoval.
Udělalo to jenom to, že se mi nahradila fotka jenom u té české jazykové mutace a to jenom v adminu.
Pokud nejsem přihlášený k adminu toho webu, tak se nová fotka nezobrazí.

Nedává to logiku.
Tomáš123
Profil
SonyFalko:
Jak velkou průhlednost? 25%, 50%, 75%?
Tak, aby nešiel „vůbec vidět“. Skús si tipnúť, o akú hodnotu priehľadnosti by tak asi mohlo ísť... 84.8 to nie je.

tak jak přesně?
1. Presunieš kurzor na text img.djpw.cz vyznačený tmavomodrou farbou a podčiarknutím: img.djpw.cz
2. Klikneš ľavým tlačítkom myši.
3. Za predpokladu, že sa stránka správne načíta, uvidíš čosi takéto: img.djpw.cz/lsc.png (odkaz je opäť klikateľný).
4. Ak chceš nahrať obrázok, na novo otvorenej stránke presunieš kurzor na tlačítko s textom .
5. Klikneš.
6. Malo by sa ti otvoriť dialógové okno.
7. Pohybovaním kurzorom a klikaním v správne časti obrazovky vyberieš požadovaný súbor s obrázkom.
8. Ak výber nebude uskutočniteľný, uisti sa, že má súbor vhodnú príponu.
9. Presunieš kurzor na druhé tlačítko sprava nachádzajúce sa v spodnej pravej oblasti dialógového okna.
10. Výber ukončíš kliknutím.
11. Po nahratí sa obrázok objaví na stránke a chvíľu po ňom aj odkaz na miesto, kde je uložený.
12. Presunutím kurzora do oblasti textového poľa s adresou obrázka nasledovaného kliknutím sa text označí.
13. Je potrebné adresu skopírovať:
13.1. Je možné učiniť tak presunutím kurzora nad tlačítko s textom Zkopírovat do schránky nasledovaného klinutím ľavým tlačítkom myši;
13.2. alebo užitím klávesovej skratky Ctrl+C;
13.3. alebo stlačením pravého tlačítka myši nasledovaného vybraním možnosti Kopírovat.
14. Ak chceš využiť možnosť vzniku obrázku z vyfotenia obrazovky, použi klávesu Print screen alebo fn+prt sc na laptope.
15. Načítaj stránku img.djpw.cz.
16. Na vloženie obrázku do diskusného nástroja použi klávesovú skratku CTRL+V
17. Pokračuj bodmi 11-13.
18. Ak máš adresu v schránke, prepni kliknutím okno obvykle v hornej časti prehliadača späť na diskusiu.
19. Do príspevku vlož skopírovaný obsah použitím klávesovej skratky Ctrl+V.
20. Nie je potrebné formátovanie, diskusia sa o to postará.

Pokud nejsem přihlášený k adminu toho webu, tak se nová fotka nezobrazí.
Vyčisti si cache.
SonyFalko
Profil
Hotové.

Změnil jsem ty loga.

Děkuji Tomáši za trpělivost s jakou jsi mi to vysvětli a také všem,
kteří se podíleli na nápovědě.

Mějte se.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0