Autor Zpráva
robbie
Profil *
Zdravím,
mám dotaz, co se stane pokud mám web v šabloně pro joomlu 2.5 a přešel bych na joomlu 3, tedy hosting mi nabízí přechod a nahrání cms. Stránky tím pádem končí , že?
Další věc co me trápí, že už nejsem schopen pořádně nikde sehnat moduly, komponenty, pluginy na joomlu 2.5, vím že skončila podpora, ale přijde mi to kapánek šílené každých pár let předelávat šablony již třeba zavedených webů nebo mám špatný názor? Jsou na tom jiné weby v ostatních cms lépe nebo je nutno je také cca každé 3 roky předelávat, když už na ně člověk nesežene doplnky?Dekuji
H13
Profil
Ahoj, ten přechod z 2.5 na 3 není zase tak hroznej jako to bylo dřív. Většinou, pokud je šablona pro 2.5 tak se dá sehnat ta stejné pro 3.

Tady záleží čístě na tobě, je to jako s Win XP nebo 7, prostě systém, který správně pracuje a dá se používat.

Když neprovedeš upgrade, tak budeš mít systém, kterej je ověřenej a víš že funguje, do budoucna jsou tam možný problémy:

- bezpečnost
- asi neseženeš nějaký rozšíření s nejnovějšími vlastnostmi.

Rozšíření pro 2.5 stále fungují, a většinou jsou k dispozici ke stažení (kolikrát i pro 1.5), ale spíš na stránkách vývojářů.


Co se týče bezpečnosti, je to taková loterie, sice budeš mít zastaralej systém, pro který se nedělají záplaty, ale zase na druhou stranu, většina automatických útoků se provádí na něco, co se používá nejvíce, tedy na aktuální systém.

Ono, webová stránka by se jednou za čas aktualizovat měla, takže ta migrace by měla být spíš spojená s modernizací stránky. Např. při modernizaci převedeš standardní webovou stránku na responzivní, atd. Tedy není to jen o tom, že se systém změní z jednoho čísla (2.5) na druhý (3), je to také o tom, že se ty stránky přizpůsobí dnešní době.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0