Autor Zpráva
smitka
Profil
Rád bych informoval, že jsme právě spustili web konference WordCamp Praha 2016 - největší české konferenci o redakčním systému WordPress.

Informace postupně doplňujeme a během několika dní by se měl spustit prodej lístků.

Konference se bude konat 20.2. v Praze na VŠE a následující den proběhne ještě contributors day, kde se budou řešit především překlady (musíme v tom dohnat Slovensko :-) ) a pořádání menších lokálních akcí.

Do pořádání akce se můžete zapojit i vy - hledáme dobrovolníky, kteří budou pomáhat s organizací a pokud máte zajímavý projekt na WordPress, tak mu můžeme dát prostor na jeho představení.

Hlavními tématy jsou letos především REST-API pro vývojáře a BEST-PRACTICE pro provoz webu pro uživatele.
smitka
Profil
Do konference zbývá již jen 14 dní, program je zveřejněn a lístky jsou v prodeji.

V programu pro uživatele si letos budete moci poslechnout například Filipa Podstavce (linkbuilding), Honzu Tichého (Google Analytics), Vláďu Smitku (to jsem já ;-) a povídat budu o bezpečnosti). Dále se například Tomáš Kocifaj pokusí zodpovědět věčnou otázku na to zda se vyplatí koupit si prémiovou šablonu. Jak se dělá uživatelské testování s Dobrém Webu nám řekne Filip Ekl a s plánováním projektů pomůže Petr Bechyně.

V developerské části bude velké téma REST API a bude mu věnováno několik přednášek. Daniel Steigerwald shrne jak javascript aktuálně zasahuje do vývoje webů. O využití Restu ve WooCommerce nám řekne Vláďa Musílek a Jarda Polakovič se bude věnovat jeho použití přímo ve WordPressu, Borek Bernard (stojí za projektem VersionPress) se na něj podívá z druhé strany a bude mluvit o ReactJS. Jak se tyto technologie používají na WordPress.com poví Ján Bočínec, který ukáže nové rozhraní Calypso. O správném používání WP_Query uslyšíte od Davida Biňovce z Automattic a David Odehnal se pokusí přiblížit využití šablonovacích systémů.

Účast na této konferenci doporučuji každému, kdo má k redakčnímu systému WordPress vztah - od blogerů, přes správce firemních stránek, po vývojáře. Své téma si zde najde prakticky každý. Konference však není jen o přednáškách, je i o možnosti se seznámit a diskutovat s dalšími lidmi se společným zájmem (k tomu bude sloužit především závěrečná diskuze v akademickém klubu). Na podobnou koncentraci odborníků na WordPress v čechách již letos nenarazíte.

Zbývá si už jen koupit vstupenku ;-)

P.S.: podívejte se také na naše úvodní video

Edit: úplně jsem zapomněl, že čtenáři jak psát web mohou využít 10% slevu na lístek použitím kódu: jakpsatweb
Yuhů
Profil
Slíbil jsem, že téma zvýrazníme, abychom tuhle konferenci mediálně podpořili.
smitka
Profil
Na webu konference si můžete přečíst první sérii rozhovorů s přednášejícími:

Borek Bernard - VersionPress (ReactJS)
Jaroslav Polakovič - XWP.co (REST API)
Vladimír Smitka - Lynt (bezpečnost)
smitka
Profil
Několik dalších rozhovorů:

Jan Tichý - Medio Interactive (analytika)

A dále se ptáme i účastníků, jak WordPress používají a proč jdou letos na WordCamp:

Michal Janata (Junák - český skaut) - WP v zájmových skupinách
Jakub Holzer (Auto*mat) - WP v neziskových organizacích

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0