Autor Zpráva
sebas
Profil
Zdravím,
právě začínám s WP a chtěl bych vás požádat, jestli byste mi mohli doporučit nějaké "dobré" pluginy, např. ty které používáte?
Ještě bych také potřeboval poradit, kdy brát šablony? Objevil jsem themes4all.com, máte s tím nějaké zkušenosti?

díky za odpovědi
lionel messi
Profil
sebas:

Taktiež zdravím, rovnako s WP robím iba svoje prvé kroky, ale skúsim poradiť aspoň základ.

jestli byste mi mohli doporučit nějaké "dobré" pluginy, např. ty které používáte?

Vôbec nepíšeš, na čo ich budeš potrebovať, všeobecný zoznam získaš asi ťažko. Ale napríklad na boj proti komentárovému spamu je dobrý Akismet (predvolene by už mal byť nainštalovaný, stačí ho len aktivovať).

Osobne rád používam One-Click Child Theme na vytvorenie Child Theme (český výraz by bol asi Dcérske témy) — ovláda sa intuitívne a vytvorením dcérskej témy zabraňuješ rozbitiu webu v prípade aktualizácie tej pôvodnej (ak si už tému medzičasom upravoval po svojom, všetky zmeny sa ti po aktualizácii zahodia, čo obvykle vadí).

Ďalej z úplne základných rozšírení môžeš skúsiť trebárs WP-PageNavi pre lepšiu prácu s navigáciou, Google Analytics by Yoast pre prepojenie webu s Google Analytics, Contact Form 7 na tvorbu kontaktného formuláru, klasický WYSIWYG v admine TinyMCE si môžeš vylepšiť na TinyMCE Advanced.

K mnohým uvedeným rozšíreniam existujú alternatívy, často je dobré skúsiť, ktorá viac sadne alebo menej spomaľuje. Neinštaluj bezmyšlienkovite všetko, čo som odkázal a čo nájdeš, ale iba to, čo naozaj využiješ (minimálne One-Click Child Theme sa ale hodiť bude).

Ohľadne inštalácie nových šablón ešte nemám veľa skúseností, takže nemôžem odporučiť nič konkrétne.
smitka
Profil
Osobně bych ze začátku vycházel z nějakých základních šablon, případně z těch co jsou přímo v repozitáři WP a mají dobré hodnocení. Doporučení pluginů je složité, když nevíme k jakému účelu mají být použity.

ContactForm 7 je oblíbeným pluginem na kontaktní formuláře, k němu doporučuji wordpress.org/plugins/contact-form-7-honeypot pro antispam v tomto formuláři. Alternativní pluginy na formuáře jsou Gravity Forms a Ninja Forms.

Zmíněný tinyMCE advanced se hodí, pokud potřebuješ ve WP dělat tabulky.

Google Analytics by Yoast bych asi neinstaloval, měřící kód lze do webu jednoduše vložit přímo. Nicméně od stejného autora je oblíbený wordpress.org/plugins/wordpress-seo pro úpravy titulků, sitemapu atd.

Na antispam v komentářích nejčastěji používám wordpress.org/plugins/nospamnx.

Vhodný může být také nějaký plugin pro zobrazování větších obrázků v "lightboxu", vcelku dobrá je například wordpress.org/plugins/simple-colorbox, ale opět je možná lepší to udělat ručně.

Může se hodit také něco na přidávání tlačítek na sdílení na sociálních sítích, např. Simple Share Button Adder.

Pro vylepšení výkonu lze použít něco na slučování více skriptů a stylů do jednoho souboru - např. Autoptimize a pak na cachovnání stránek - např. WP Super Cache.

Dobré je použití také nějakého bezpečnostního pluginu, například WordFence nebo iThemes Security.

Určitě také doporučuji sledovat akce pořádané komunitou - naswp.cz
sebas
Profil
lionel messi, smitka díky moc za doporučené pluginy - přesně takový seznam pluginů potřebných na 99% webů jsem měl na mysli

Vôbec nepíšeš, na čo ich budeš potrebovať, všeobecný zoznam získaš asi ťažko.

Wordpress budu potřebovat pro tvorbu webů pro malé podnikatele (např.: pedikérka atd.), takže nic složitého. Většinou pouze statické stránky, někdy budu potřebovat přidávání příspěvků, možná i nějaký jednodušší blog. Napadají vás nějaké další pluginy, které by se mi mohly hodit k této práci?

smitka:
Google Analytics by Yoast bych asi neinstaloval, měřící kód lze do webu jednoduše vložit přímo.
Proč je lepší tam přímo napsat kód? Není jednodušší to udělat přes plugin?
Taps
Profil
sebas:
Pro fotogalerie dopročuji nextgen gallery

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0