Autor Zpráva
Jan Kratka
Profil
Ahoj tvořím jeden web pro jednu neziskovou organizaci. Klasicky ve Wordpressu. Protože CSS PHP příliš neovládám.. Rád bych se zeptal jestli je wordpress nejlepší systém. Jediný o mě zajímá je web musí zaujmout vzhledem a pak jednoduchostí ovládání co říkáte na joomlu nebo drupal. Líbí se mi i www.wix.com.
TonyTuma
Profil *
Wordpress saje. Zkus Middleman, Jekyll nebo Sculpin.
Tasartir
Profil
Pokud tazatel neovládá CSS (a podle podstaty dotazu soudím, že chce web dělat svépomocí) a hlavním požadavkem na systém je vzhled frontendu, tak hlavním parametrem pro výběr systému nejspíš nebudou technické záležitosti, ale počet (kvalitních) šablon, ze kterých může vybírat. A tenhle požadavek splňuje Wordpress asi nejlépe. (Jak pocitově mám dojem, že je pro Wordpress snad největší nabídka šablon, tak i jednoduché porovnání počtu výsledku na dotazy "wordpress template", "joomla template" a drupal template" ve fulltextu Google tomu nasvědčuje).

Frameworky a generátory statických webů mají rozhodně svoje uplatnění a námitka ohledně "zbytečné náročnosti" Wordpressu & spol. je na místě, ale pokud Jan Kratka nemá dostatečné znalosti, tak si moc nepomůže, protože nebude schopný stvořit šablonu. A zmiňovaná jednoduchost ovládání nebude u CLI generátorů asi to, co by si tazatel představoval. :)

Jan Kratka:
Wordpress rozhodně není nejlepší v tom smyslu, že by byl nejlepší pro všechna použití, to ani náhodou. Ale s tím, co píšete, nejspíš můžeme udělat závěr, že pro Vás to nejspíš bude jedno z nejpřijatelnějších řešení. Wix (bez reklam v placené verzi) může být také vhodný, pokud vám vyhovuje administrace a jste schopný najít šablonu, která se Vám bude líbit. To samé se ale dá říct i o Drupalu nebo Joomle. Tady asi moc zásadní chybu udělat nejde.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0