Autor Zpráva
robbie
Profil
Ahoj, chtěl bych se poradit, dá se nějak vypnout indexování stránek typu Search nebo OOOps page not found apod.
Ve wordpresu to ale nějak nemohu najít, nikde sem žádnou takovou stránku nevytvořil, jako by se to vkládalo přes php už z nějaké šablony ale google mi stránky už zaindexoval, nevypadá to hezky.
Děkuji moc za pomoc
Tomášeek
Profil
robbie:
Nevím, jestli se ve WP toto dá nějak nastavit nebo ne, ale...

Stačilo by servírovat 404 se stavem 404, namísto 200. A i se stavovým kódem 200, opravdu tě trápí zaindexovaná 404? Co musím vyhledávat, abych se na ní dostal, namísto nějaké jiné smysluplnější stránky? To mi hlava nebere.

Co je špatně na zaindexovaném výsledku vyhledávání, pokud je releventantní, to už vůbec nechápu. Spíš se zkus zamyslet nad tím, proč se nahoře (alespoň v rámci tvé domény) neobjevují relevantní stránky a musíš tím pádem řešit tohle.
robbie
Profil
robbie:
ja spíš nechápu, jak se to spíš mohlo zaindexovat vůbec . Mám jednu jedinou stránku poskládanou z pluginu a modulů a přesto se mi tam vyskytuje Ooops page not found, jde mi o princip, kde to nastaavit, když mezi stránkami žádnou takovou nemám. Kdyby někdo věděl, jak ve wordpressu nastavit tento typ stránky nebo 404. Děkuji za pomoc
smitka
Profil
WP v základu správně vrací u nenalezené stránky stavový kód 404, takže by ji nic zaindexovat nemělo. Samozřejmě nějaký plugin/šablona to může udělat nějak jinak prasácky.

Co se týká vypnutí indexování Search stránek, tak na to by měl stačit jednoduchý kód:

gist.github.com/lynt-smitka/d3a8611ed9792dc5f38a8a20ff0e2511

Tyto problémy pak obecně řeší SEO pluginy, ale ty web zkomplikují.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0