Autor Zpráva
patmull
Profil *
Zdravím všechny,

používám Wordpress, šablonu Newspaper od TagDiv. V současnosti mám asi 250 postů a zhruba stejný počet obrázků. Žádné jiné mediální soubory (resp. videa) zde nemám. Hosting mám na Endoře a hlásí mi zaplněných 10,9 GB. Podle mě je to pro můj nijak mimořádně rozsáhlý web naprosto nepochopitelné číslo.

Byly smazány nepoužívané šablony a pluginy, ale nijak to s číslem nehnulo.

Pluginů využívám 26, ale nezdá se mi, že by zde byly nějaké šílené pluginy, které by zabíraly tolik místa. Pro jistotu je jejich seznam níže.

Požádal jsem také o odstranění zálohovaných složek, ale ty se do využitého místa stejně očividně nepočítaly, protože se využité místo nikterak nezměnilo. Provedl jsem promazání nepoužívaných obrázků, optimalizaci databáze a komprese obrázků...

V čem může být problém. Je příliš náročná šablona? Mohou být na disku nějaké velké nepotřebné soubory?

Ještě mě napadlo, že jsem v březnu přecházel z jedné domény na druhou, resp. z domény třetího řádu na druhý řád, nevím ale jak by tohle mohlo způsobit můj problém. Chci vám ale podat co nejvíce informací.

Doopravdy se mi nechce platit za více místa a nevím, jak jinak by mohl web přežít. Je to tedy skoro otázka života s smrti mého webu :-( Budu tedy moc vděčný za každou radu. Pokud potřebujete nějaké další info, ptejte se.

WEB:

musicnow.cz

Accordion-Wp
  
Akismet Anti-Spam

  
KVTinyMCE Editor Add Fonts
  
Media Cleaner
  
Meta SEO BenignSource Free Version
  
My Simple Space
  
Numbered Headings
  
Open external links in a new window
  
PayPal Donations
  
Redirection
  
ReviewPress
  
Search & Replace
  
Simply Exclude
  
Smush
  
Spotify Play Button for WordPress
  
tagDiv Social Counter
  
TinyMCE Advanced
  
VainCode Upload Feature Image From URL
  
Velvet Blues Update URLs
  
WordPress Importer
  
WP SEO Structured Data Schema
  
WP Statistics
  
WP Super Cache
  
WP-Optimize
  
WPBakery Visual Composer
  
Yoast SEO
Tomášeek
Profil
Web bude mit par jednotek/desítek/stovek mega.

Ty giga můžou byt zálohy tvořené denne za posledni třeba mesic, nebo tak něco. Podívej se na FTP, co ti místo zabírá, neni nic snazšího.

Aha, edit, tak zálohy píšeš, ze nejsou. Každopádně se připoj na FTP a mrkni se, co místo žere. Wp samotný ani 20 pluginu to nejsou.
Keeehi
Profil
Velikost souborů a složek se dá na linuxu krásně vypsat programem du. Teď jde o to, zda endora má povolené funkce jako popen nebo exec. Asi z bezpečnostních důvodů nebude ale pokud náhodou ano, pak by se toho dalo využít.
patmull
Profil *
Tak díky moc za pomoc :-) Záhada vyřešena. Nebo tedy z části vyřešena. Nevím, proč jsem si toho nevšiml (asi se mi z toho horka už zavařuje trochu mozek), ale problém byl ve složce cache, kde bylo strašně hodně malých souborů. Postupně to promazávám a místo se skutečně uvolňuje.

Teď by mě nic méně zajímalo, kde se tam ta složka vzala, to totiž pokud vím není žádná standardní složka Wordpressu, že ano? Mám sice plugin WP Super Cache, cache ale v tomto pluginu prozatím ani není aktivní. Takže nějaký pozůstatek některého minulého pluginu, na který si už nepamatuji? Hledal jsem, co by to mohlo způsobit, ale pořádnou odpověď jsme nenašel. Nesetkali jste se s tím někdo náhodou?

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0