Autor Zpráva
sebas
Profil
Dobrý den,
dělal jsem stránky pro jednu menší kamarádovu firmu a vše běželo v pořádku, ale poslední dobou se mi už několikrát stalo, že se na stránky nedalo připojit, toto upozornění přišlo od několika lidí.
Je při tom ale několik zvlášností:
1) občas se nejde připojit přes prohlížeč safari, ale přes chrom ano, někdy je to naopak a občas nefunguje ani jeden
2) vždycky, když dám po nějaké chvíli (cca 2-3 minuty) reload, tak to potom už načte
3) většinou se nedá připojit ze sítě, ze které to zkouším poprvé, ale občas ani ze sítě, kde už jsem se připojoval x-krát (např. doma), ale v obou případech je to, jak píšu ve 2)

U safari mi to hlásí "safari nemůže nalézt server, safari nemůže otevří stránku www.domamakleri.cz, protože nemůže nalézt server www.domamakleri.cz". A u chromu "this site can't be reached, server DNS adress could not be found".

Mám pocit, že tento problém začal těsno po převodu stránek z http na https, nejsem si jistý, jestli to spolu souvisí, ale píšu to sem, pokud by s tím měl někdo nějaké zkušenosti.

Když jsem hledal na googlu řešení, tak mi to nalezlo pouze to, že je potřeba na zařízení, na kterém si stránku prohlížím, nějak nastavit možnosti sítě, což mi můj problém nevyřeší, potřeboval bych nějak vyřešit tento problém přímo na stránkách, aby k tomu nedocházelo.

Chtěl bych vás moc požádat, pokud s tím máte někdo zkušenosti, nebo máte nějaký nápad, čím by to mohlo být, jestli byste mi mohli poradit?

Předem děkuji
Kajman
Profil
Jako NameServery máte servery wedosu i microsoftu
domamakleri.cz.         3577    IN      NS      ns.wedos.cz.
domamakleri.cz.         3577    IN      NS      ns.wedos.com.
domamakleri.cz.         3577    IN      NS      ns.wedos.eu.
domamakleri.cz.         3577    IN      NS      ns3.bdm.microsoftonline.com.
domamakleri.cz.         3577    IN      NS      ns4.bdm.microsoftonline.com.
domamakleri.cz.         3577    IN      NS      ns1.bdm.microsoftonline.com.
domamakleri.cz.         3577    IN      NS      ns2.bdm.microsoftonline.com.
domamakleri.cz.         3577    IN      NS      ns.wedos.net.

Ale u microsoftu nejsou DNS záznamy pro A.
sebas
Profil
Děkuji.

Můžu Vás ještě prosím požádat o radu, jak to vyřešit. V této oblasti se totiž skoro vůbec nevyznám. Ty microsoft servery jsem tam měnil jen podle manuálu, který mi byl poslán.

Nebo stačí pouze zjistit hodnotu A záznamu u microsoftu a přidat ho?
Kajman
Profil
A nebyly v tom návodu dvě varianty? Buď přidat MX záznamy nebo NS záznamy a udělal jste oboje? Vypadá to, že v DNS wedosu jsou i MX záznamy, tak NS záznamy směřující na microsoft asi nejsou potřeba.
sebas
Profil
jěště jednou děkuji za radu

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0