Autor Zpráva
robbie
Profil
Ahoj, řešil prosím někdo, zda lze přes ftp přenést Wordpress z jednoho hostingu na druhý?

Jde mi o to, že bych veškeré soubory ze starého hostingu stáhl do svého pc a pak následně uploadoval na nový hosting. Je to tak možné?
Aniž bych na novém hostingu znovu instaloval Wordpress, jde jen přenést veškeré soubory bez nutnosti instalace? A dále, aby se přenesla i šablona ve staré Wordpressu ze starého hostingu. Nebo budu muset opět znova vše instalovat a kodovat?

Děkuji za pomoc a rady zkušených
Kajman
Profil
Musíte přenést soubory i databázi. V konfiguraci pak nastavit nové přístupové údaje do databáze na novém hostingu.
wordpress.org/support/article/moving-wordpress
Tomášeek
Profil
robbie:
Proč by to nešlo, proč to nejprve nezkusíš?

Pokud bude na novém hostingu kompatibilní nastavení, verze PHP/MySQL, tak není důvod, aby to nešlo (instalace není nějaký magický proces, výsledkem instalace je sada souborů, na kterých web reálně běží. Pokud celou sadu souborů vezmeš a přesuneš jinam, poběží to dál).

Šablona jsou jen data v databázi, tam také není důvod, aby se cokoliv ztratilo.
robbie
Profil
Nemůžu si dovolit nějaký kiks, tak se raději ptám dvakrát.

1.Takže na nový hosting nejspíš musím nahrát Wordpress, když zde žádný doposud nahraný nebyl, že? A do toho pak uploadnout všechny adresáře a soubory z hostingu starého, že?

2.Pokud budu ze starého hostingu přehrávat data, soubory na nový hosting, zůstanou všechny šablony v nějakém souboru nebo musím šablonu, co není součást instalace Wordpresu znovu nahrávat? Ptám se možná pro některé hloupě, jelikož nevím, kde bych to zdarma odzkoušel :(

Děkuji
Tomášeek
Profil
robbie:
Překopíruj všechny soubory z FTP, databázi a nastav v configu přístupy k nové DB. Všechno.
robbie
Profil
Tomášeek:
Ty přístupy k nové databázi mě trošku děsí, těmi přístup udaji k databázi myslíš, databáze která se zakládala při instalaci Wordpresu,vid?
Jak to tam na začátku vždy chce Wordpress vytvořit databázi a přístup udaje, tohle se nezkopíruje při přenosu souborů ze starého hostingu na nový?

Dopr, to dělal minulý admin webu, tak to jsem asi v háji, když je nemám...
Str4wberry
Profil
Já to dělal takhle: Přestěhování Wordpressu na jiný server
Taps
Profil
robbie:
doporučuji ke studiu Přestěhování Wordpressu na jiný server + doporučují číst i komentáře
S migrací ti klidně pomůžu pokud bude potřeba

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0