Autor Zpráva
radekt
Profil
Dobrý den,
mám-li text v tomto tvaru:

<p>1. Bytem se rozumí místnost nebo soubor místností,
které jsou rozhodnutím stavebního úřadu určeny k bydlení.</p>

a v css je text-align: justify;

php nebo html soubor se zobrazí správně zarovnaný a zalamuje se podle šířky displeje, ne za řetězcem "místností,":

<p>1. Bytem se rozumí místnost nebo soubor místností, které jsou rozhodnutím stavebního úřadu určeny k bydlení.</p>

Ovšem ten samý text ve Wordpressu, bez ohledu na text-align: justify; se zobrazí na dva řádky. Když přepnu vizuální editor na html editor, za řetězcem "místností," tag <br>, ani žádný jiný, není, přesto se to chová, jak jsem popsal.

Přidání white-space: nowrap; do CSS nepomohlo. Abych vyloučil, že je to šablonou, testoval jsem ve třech šablonách, všude se to chová stejně.
anonym_
Profil *
radekt:
Evidentně tam WP editor vkládá nějaký bílý znak pro řádkový zlom (pravděpodobně reprezentovaná entita ). Zkus hexa editor, uvidíš, co tam je.
Kajman
Profil
Jaký html kód wordpress vygeneruje?

Buď používejte vizuální editor a necpětěte tam html, nebo zkuste RAW editaci, pokud ji wordpress podpouruje.
radekt
Profil
Kajman:

WP vizuální editor vidí tohle:
Bytem se rozumí místnost nebo soubor místností,
které jsou rozhodnutím stavebního úřadu určeny k bydlení.

WP html editor vidí tohle:
<p>1. Bytem se rozumí místnost nebo soubor místností,
které jsou rozhodnutím stavebního úřadu určeny k bydlení.</p>


Na rozdíl od PSPadu, který pozná, že jsou tam netisknutelné znaky:
<p>1. Bytem se rozumí místnost nebo soubor místností,¶
které jsou rozhodnutím stavebního úřadu určeny k bydlení.</p>

Jak jsem psal, když je tento řetězec v php nebo html souboru, text se za netisknutelnými nezalamuje. Ale WP k nim přistupuje jinak.
Kajman
Profil
Buď ten znak zalomení nepoužívejte ve visuálním editoru, nebo nepoužívejte visuální editor. Ten je totiž od toho, aby to ukázal čtenáři zalomení, když tam autor článku zalomení použil.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0