Autor Zpráva
Tomtomas
Profil
Pro menší a jednodušší statický web (nikoliv blog) hledám nějaký pokud možno snadno použitelný redakční systém v PHP bez použití databáze.

Stačí jednoduchý jednouživatelský, v angličtině, umějící především editovat WYSIWYG stránky (popř. pomocí Texy! či jeho ekvivalentů) a pokud možno vytvořit novou stránku. Bylo by super, kdyby měl nějakou formou vyřešenu správu obrázků. Kdybych byl moc náročný, třeba něco alespoň zčásti tak použitelného, jako je databázový LucidCMS.

Jinak mimo LucidCMS můžu jen a jen doporučit též databázový, výborný RS CMS Made Simple.

Předem všem děkuji za odpověď.
Anonymní
Profil *
zkus toenda cms
na českém hostingu jsem ho ale nerozjela, je fakt, že jsem se moc nesnažila a od té doby je už nová verze :-)
má to několik možností - xml db , sqlite nebo mysql toenda cms en
Spikee
Profil
http://bloxxy.srubar.net/
Anonymní
Profil *
Tomtomas
Co treba RS peta :)
http://peter-mlich.wz.cz/x/rs0/pp-rs0.php
- balicek ma 10k, generuje HTML soubory, sablonu lze menit pouze rucne, soubory jako obrazky lze nahrat tez pouze ruzne pres ftp

S DB je to ale lepsi, v soucasne dobe to predelavam na verzi 1 s DB a s moznosti vlastniho ftp rozhrani, moznosti zmeni template v programu, ale mam vic projektu, takze je to spis jako vedlejsi cinnost.
Anonymní
Profil *
jinak teda jakysi seznam je zde, hledej spis dole v odlehcenych verzich
http://opensourcecms.com/index.php?option=content&task=view&id=388&Ite mid=143
statistika je na 3ti strance

Ale je to jen prehled nekolika vybranych, existuji jich 100vky
Tomtomas
Profil
Velice děkuji za všechny dosavadní reakce na můj příspěvek.

ToendaCMS vypadá zajímavě. Pro moje potřeby je sice co do rozhraní poněkud rozsáhlá, ale určitě minimálně vyzkouším.

O Bloxxy mám povědomí už z dřívějška. Líbí se mi jeho jednoduchost a nenáročnost a určitě potěší čeština (aby ne, když je český:)). Je však orientovaný na novinky (blog), což pro mnou zamýšlené využití (průběžné předělávání samostatných "statických [relativně]" stránek webu) není úplně ideální.

PP RS0 je tak jednoduchý, až je krásný:). U jednoduchých osobních stránek hodně usnadní základní editaci, tj. bez použití ftp. Po příp. doladění uspořádání administrační stránky a event. doplnění o online WYSIWYG editorek si jej umím představit jako ideální systémek pro osobní či školní stránky. Kdybych si CMS programoval sám, asi bych se dostal k něčemu podobnému.

Přehled na opensourcecms.com jsem znovu zevrubněji prošel a nejvíce by mi asi vyhovoval CMSimple. Pokud se mi ho podaří přesvědčit ke generování jednodušších (bez diakritiky, např.) URL, tak ho asi použiju. Jediné mínus je poněkud nešťastné vytváření stránek podle <h1>-... nadpisů.

Mimo to mě zde ještě zaujal Sapid. Nějak se mi ale zdála těžkopádnější editace stránek. Plusem je určitě možnost bezproblémové vícejazyčnosti stránek a hierarchická struktura URL adres.

Pouze na novinky nevypadá zle jednoduchý CuteNews. Podrobně jsem ho ale nezkoušel.

Vím, že systémy skrz databáze budou ve většině případů "sofistikovanější", ale ne vždycky má člověk DTB přístupnou nebo u některých hostingů za pro někoho nezanedbatelné příplatky. Pokud se mě jakožto "absolutnímu" neprogramátorovi (ač se znalostí PHP:)) podaří rozumně vyřešit kešování, mohl by min. v 1 mém případě fungovat velice pěkný databázový lucidCMS, kdy by s dosti nespolehlivou (na freehostingu) MySQL přicházel do styku relat. minimálně.

Na okraj: pokud někdo hledá opravdu kvalitní RS zdarma, jak jsem psal výše, velice dobrou volbou je myslím databázový CMS Made Simple. Celkově intuitivní, bezproblémový, ač o poznání robustnější něž třeba lucid, je snadno ovladatelný, s velice pěkným rozhraním, naprosto jednoduchou implementací (CSS i XHTML), s velkým množstvím příd. modulů (novinky, blog, tuším fotogalerie, ...) a hlavně (pro uživatele) i v češtině.

Volba zatím u mě zůstává otevřenou. Snad nebudu za extrémně dlouhé elegie plísněn a pranýřován:)) a doufám, že moje postřehy někomu pomůžou.
Rici
Profil
To: TomTomas pokud nehledas jen freetak ti mozna mohlo vyhovovat toto, je to bez databaze a je k tomu dostupna i AJ. Vzhled (sablony) se k tomu take daji doobjednat :-), no a demo si na tech strankach uz snad najdes ;-)
cheater
Profil *
mam slovencinu do toenda CMS
BENNI
Profil *
Tak mi posli slovenstinu do Toenda CMS... budes moc hodny. Diky - benni_cz(zavinac)atlas.cz
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0