Autor Zpráva
dejvo01
Profil *
Mám nainštalovaný RS Cutenews. ten mi vygeneruje kód ktorý mám vložiť do stránky

<?PHP
$number=3;

$template="Headlines";
include("C:\apachefriends\xampp\htdocs\cutenews\show_news.php");
?>

ale pri skúške mi vypíše takúto chybu

Warning: main(C:\apachefriends mpp\htdocs\cutenews\show_news.php) [function.main]: failed to open stream: Invalid argument in C:\apachefriends\xampp\htdocs\skuska\rs.php on line 33

Warning: main() [function.include]: Failed opening 'C:\apachefriends mpp\htdocs\cutenews\show_news.php' for inclusion (include_path='.;c:\apachefriends\xampp\php\pear\') in C:\apachefriends\xampp\htdocs\skuska\rs.php on line 33

Viete mi niekto stym poradiť
Diki moc
YoSarin
Profil
viděl bych to na to, že neexistuje soubor "C:\apachefriends\xampp\htdocs\cutenews\show_news.php"
dejvo01
Profil *
YoSarin: problém je v tom že súbor existuje a aj cesta je správna...
YoSarin
Profil
už asi vím - absolutní cesta... a špatná lomítka... (hlavně ty lomítka, ta cesta je jen "na nic", protože k php stránkám budeš většinou přistupovat přes server a jejich umístění na disku nebudeš znát)
dejvo01
Profil *
YoSarin: čiže čo by som tam mal napísať? na servery som to zatial neskúšal, najprv to chcem skúsiť na disku
YoSarin
Profil
dejvo01
To záleží na relativní cestě od toho skriptu kam vkládáš kód ke stránce show_news.php...
Pokud jsou ve stejném adresáři, tak např takhle:

<?PHP
$number=3;

$template="Headlines";
include("show_news.php");
?>

pokud ve stejném adresáři nejsou tak to napiš takhle:

include("relativni_cesta/show_news.php");

kde relativni_cesta jsou adresáře "mezi" skriptem obsahujícím include a souborem show_news.php
dejvo01
Profil *
Yosarin:
Diki za rady ale problém bol inde, nemal som nastavené práva chmod na 777.
ten problém sa už podaril vyriešiť keď som to nastavil v total commanderi
Juraj Páll
Profil *
Pomôžte mi.
Mám vo webu nainštalovaný Cute News len neviem jak urobiť aby tie Novniky nepísalo do /cutenews/show_news.php ale aby to písalo do môjho webu a ešte by som chcel vediať kde by som si mohol tsiahnuť Češtinu do cutenews.
ada
Profil *
ako sa s tymi cute news pracuje???to si ich mam nainstalovat??
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0